'Silahı 1600 liraya pazardan aldım'

  • Giriş : 27.05.2006 / 00:00:00

17 yaşındaki Cihan ile 16 yaşındaki Ahmet'in katil zanlısı A.A.'nın sözleri, 'Okul terörü neden engellenemiyor?' sorusuna da cevap oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

'Artığımla çıkıyor dedi'

Önceki gece saat 01.00'de tabancası ve 4 mermiyle polise teslim olan A.A., Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Gökçınar'a verdiği ifadede, "Kız arkadaşım O., benden önce 3 yıl Cihan'la çıktı. Birkaç ay önce de ondan ayrılıp benimle çıkmaya başladı. Ancak Cihan, arkamızdan 'O kız benim arkadaşımdı. A., şimdi benim artığımla çıkıyor' gibi sözler söylemeye başladı. Bunlar gururuma dokundu. Bu yüzden birkaç kez kavga ettik.

Yaz tatili için 1600 YTL biriktirmiştim. Yabancılar Pazarı'na gidip birkaç kişiye tabanca satılıp satılmadığını sordum. Gezerken tanımadığım bir kişi yanıma yaklaşıp, 'Tabanca mı arıyorsun?' dedi. Ben de elimdeki tüm parayı verip Browning marka tabancayı satın aldım. İçinde 12 mermi vardı. Ancak Cihan'ın yanındaki arkadaşı da vuruldu. Çok pişmanım. Böyle olmasını istemezdim" dedi.
Cinayetten 1.5 saat sonra Ş.E.O., ablası Y.G.O. ve H.A adlı arkadaşıyla buluştuğunu anlatan A.A., onlara "Cihan'ı ve arkadaşını öldürdüm" dedikten sonra kaçtığını söyledi. Yapılan balistik incelemede de cinayette kullanılan tabancanın A.A.'nınki olduğu kesinleşti.

3 kilometre boyunca omuzlarında taşıdılar

Çifte cinayetle sarsılan Samsun'da dün de cenaze hüznü vardı. Büyük Cami'de kılınan cenaze namazının ardından son yolculuklarına ailelerinin ve arkadaşlarının omuzlarında uğurlanan iki genç, toprağa verildi. Cinayetten sonra eğitime ara verilen Samsun Anadolu Lisesi, cenaze töreni için dün de tatil edildi.

F.Bahçe formasıyla uğurlandı

Arkadaşları, Fenerbahçeli Cihan'ın tabutunu, çok sevdiği takımının formasıyla örttü. Cenaze töreninde sinir krizi geçiren acılı anne Saniye Terzioğlu, Vali Hasan Basri Güzeloğlu'na "Televizyonda şiddet unsuru içeren filmler gördüğümde Cihan'a 'İzleme oğlum' derdim. Ama o da şiddet kurbanı oldu. Okullarda yaşanan bu olaylara bir son verin" dedi. Törene Cihan'ın babası Semizoğlu'nun kuzeni CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç da katıldı.

Acılı annenin silaha isyanı

Oğlunu şehit verdiğini söyleyen Ahmet'in annesi Nur Genç, Vali Güzeloğlu'na "Sayın Valim, oğlumun fotoğrafına iyi bakın, Atatürk 19 Mayıs'ta bir ışık yakmıştı. Oğlum da bir ışık yaktı. Silahlar kalkacak" dedi. Kendisiyle aynı adı taşıyan torununu toprağa veren dede Ahmet Genç ise (solda) perişandı.

'Duygusal bir ilişkimiz yoktu'

Savcılığa ifade veren Ş.E.O., A.A. ile duygusal bir ilişkisinin olmadığını söyleyerek, "A. ile önce ortaokuldan beri arkadaşız. Birkaç kez çıkmıştık. Cihan'la tartıştığını duymuştum. Ama cinayeti benim yüzümden işlediğini sanmıyorum" dedi.

Bir aşk cinneti daha

Gümüşhane'de aşkına karşılık vermediği öğrenilen Sevil Bağ adlı genç kızı, evine giderken tabancayla başından vuran Ahmet Özdamar, daha sonra canına kıymak istedi. Meslek Yüksek Okulu mezunu Ahmet Özdamar (20), bilgi işlem memuresi olarak çalışan Sevil Bağ'ı (20), evine giderken başından vurdu. Genç kız, çenesinden giren ve gözünü parçalayarak çıkan mermiyle ağır yaralandı. Özdamar, aynı silahla canına kıymak istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious