Silahlar ABD, mayınlar da K. Irak tarafından getiriliyor

Silahlar ABD, mayınlar da K. Irak tarafından getiriliyor.15457
  • Giriş : 01.07.2007 / 23:44:00
  • Güncelleme : 01.07.2007 / 23:52:08

Yüzleri maskeli ve kimliklerini açıklamayan 2 PKK'lı terörist ilginç bilgiler verdi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

PKK terör örgütünden kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan PKK'lı teröristler, "Modern silahlar ABD, mayınlar da Kuzey Irak tarafından getiriliyor." dedi.

Yüzleri maskeli ve kimliklerini açıklamayan 2 PKK'lı terörist, Silopi Verimli Karakolu'nda basın mensuplarına, örgütün elindeki modern silahlar, mayınlar ve örgüt hakkında çeşitli itiraflarda bulundu.

Propaganda amaçlı 1996 yılında Almanya'da örgüte katıldığını dile getiren terörist, "Kürdistan" kuracakları iddiasıyla örgüte katıldığını, yapılan baskıların ardından örgüte güvenmediği için teslim olduğunu söyledi.

Kendisinin durumunda yüzlerce kişinin olduğunu ve hepsinin teslim olmak istediğini ancak devletin onlara vereceği bir güveni beklediklerini ifade eden terörist, "Devlet bir güvence verdiği takdirde yüzlerce kişi dağdan iner. Örgütün içindeki yaşam koşuları çok zor. Dağ koşullarında bazen yemek bulamayabilirsin. Her zaman savaşla karşı karşıyasın." dedi.

"TÜRKİYE'NİN KUZEY IRAK'A GİRMESİNİ FAYDALI BULUYORUM"

Örgüte gelen mayınlarının çoğunun Kuzey Irak'tan geldiğini kaydeden aynı terörist, "Örgüte ilk katıldığımda silahların kullanımını öğrettiler. Sonra da siyasi eğitim veriyorlar. Son zamanlarda Kuzey Irak'a operasyon düzenleneceği iddialarıyla örgüt içinde bir korku yaşandı. Bütün kamplar boşaltıldı. Türkiye'nin Kuzey Irak'a girmesini faydalı buluyorum." diye konuştu.

Örgütteki kadın erkek ilişkilerini de değerlendiren terörist, "Farklı ve aynı alanlarda hem kadın hem de erkekler yaşıyor. Örgüte inancım kalmadığı için gelip teslim oldum. Yaptığım bütün hatalardan dolayı pişmanım. Türkiye Cumhuriyeti'ni seviyorum." şeklinde konuştu.

Örgütte kalanlara seslenen terörist, "Gelin, devletin şefkatine sığının. Biz teslim olduk, hiçbir işkence ve kötü muamele görmedik. Onun için Türkiye adaletine güvenip gelip teslim olun." şeklinde konuştu.

2006 yılında PKK'ya katıldığını söyleyen bir diğer terörist ise, dağlarda teslim olmak isteyen yüzlerce kişinin olduğunu, ancak korktukları için gelemediklerini kaydetti.


"ABD ZIRHLI ARACININ SİLAH GETİRDİĞİNE ŞAHİT OLDUM"

Kandil Dağı kampına bir sefer ABD zırhlı aracının silah getirdiğine şahit olduğunu anlatan terörist şunları söyledi: "Çok sayıda yabancı kampa gelip gidiyordu. Ancak onların kim olduğunu bilemiyorum. Konuşmalardan genelde en az 4-5 kişi olduklarını anlıyorduk. 80 - 90 günde bir banyo yapıyorduk. Hepimizi kokuyorduk. doktor yoktu. İlaç yoktu. Allah ve Peygamber yok diyerek namaz, oruç gibi ibadetlerin yapılması yasaktı. Dağ kadrosundan kaçmak isteyen birçok kişi Türkiye'ye teslim olmak istiyor. Fakat işkence ve kötü muamele edileceği, elektriğe verilecekleri söylenerek korkutuluyor. Bundan dolayı teslim olmaktan çekiniyorlar. Biz geldik teslim olduk. Türk bayrağı altına sığındık ve ölünceye kadar da bu bayrak altında yaşayacağız. Biz teslim olurken ne işkence gördük, ne dayak yedik. İfadelerimiz alındıktan sonra serbest kaldık. Bize çok iyi davrandılar. Siz de gelin kendinizi kandırmayınız. Gelin teslim olun ve özgürlüğünüze kavuşun."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious