Silahların konuştuğu nefes kesen kovalamaca!

  • Giriş : 11.05.2006 / 00:00:00

Bahçelievler'de filmleri aratmayan polis-hırsız kovalamacası yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şahısların içinde bulunduğu otomobili takibe alan polisle zanlılar arasında devam eden kovalamaca, zanlıların bulunduğu otomobilin virajdan dönerken takla atmasıyla son buldu. Silahların da konuştuğu kovalamaca sonucu polisten kaçan 3 kişi kıskıvrak yakalandı.
Edinilen bilgiye göre Bahçelievler bölgesinde, demir kesme makasıyla kepenklerini kestikleri bir beyaz eşya dükkanına hırsızlık amacıyla giren 3 kişi polisin kendilerini farketmesi üzerine, geldikleri 34 ADD 16 plakalı çalıntı otomobille kaçmaya başladı. Bir ara polisin takibinden kurtulan zanlılar Şirinevler mevkiinde tekrar takibe alındı. D-100 Karayolu üzerinde kaçmaya başlayan zanlıların yolunu Çobançeşme Kavşağı'nda bir başka polis ekibi kesti. Aracından inerek yolu kesmeye çalışan polis memurlarının arasından hızla geçerek Basın Ekspres yoluna giren zanlıları, bir süre de basın mensupları takip ederek konumlarını dakika dkika polise bildirdi. Basın ekspres yolundan çıkarak Güneşli bölgesine giren zanlılar, bu bölgede virajı dönerken kaldırımlara çarparak kısa bir süre duraksadı; daha sonra toparlayarak yollarına devam etti. Yanyana gitmekte olan iki TIR'ın arasından ölümüne geçmeye çalışan ve kısa bir zaman kaybı yaşayan zanlıları bu noktada kendilerine yetişen polis ekipleri tekrar takibe aldı. Polis ekibi, ikazlara uymayan zanlılara bir süre ateş açtı fakat zanlılar buna rağmen kaçmaya devam etti. Çok sayıda polis ekiplerinin yolu kestiği Evren Mahallesi Fatih Caddesi'ndeki keskin virajdan dönmeye çalışan zanlılar, aşırı süratle viraja giren otomobillerinin takla atması sonucu kıskıvrak yakalandı. Takla atan otomobilin içinden zanlıları güçlükle çıkarabilen polis ekipleri zanlıların gözaltına alınması sırasında da zor anlar yaşadı. Takla atarak hurdaya dönen otomobilden 3 zanlı da yara almadan kurtuldu. Zanlıların, gözaltına alınmaları sırasın kendilerine sorulan "Dükkana hırsızlık amacıyla mı girdiniz?" sorusuna, "Keşke girebilseydik; giremeden gördüler" şeklinde cevap vermeleri çevredekileri şaşırttı.

Bu arada zanlıları takip eden polis otosundaki kurşun izleri de dikkat çekti. Zanlıların, takip sırasında polise ateş ettiği tespit edilirken üzerlerinden silah çıkmaması, yakalanacaklarını anlayınca silahı atmış olabileceklerini akla getirdi. Çalıntı olduğu tespit edilen otomobilde arama yapan polis pense, demir kesme makası, eldiven gibi malzemeler bulundu.

Gözaltına alınan 3 kişi sorgulanmak üzere Bahçelievler Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken, araç incelemeye alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious