Silahlı çatışmada ölenler toprağa verildi

Silahlı çatışmada ölenler toprağa verildi.11446
  • Giriş : 10.03.2008 / 14:11:00

Afyonkarahisar'da iki aile arasında arazi meselesi nedeniyle çıkan silahlı çatışmada 3 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Aynı aileden 3 kişi hayatını kaybetti. İki akraba aile arasında çıkan silahlı çatışmada aynı aileden hayatını kaybeden 3 kişi toprağa verildi.

Alınan bilgiye göre, Çobanlar ilçesinde evleri aynı bahçede bulunan iki aile arasında arazi meselesi nedeniyle tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Halil İbrahim Aktaş (32) ve kardeşi Mehmet Aktaş (25), amcalarının kızı Esma Gedik(40), enişteleri Bedrettin Gedik (48) ve Gedik ailesinin oğlu Ahmet Gedik'i (16) av tüfeğiyle yaraladı.

Bedrettin Gedik ve eşi Esma Gedik, kaldırıldıkları Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Gedik ailesinin oğulları Ahmet Gedik ise Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Ahmet Necdet Sezer Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Silahlı çatışmada av tüfeğiyle yaralanan Esma Gedik'in amcaoğulları Halil İbrahim Aktaş ve Mehmet Aktaş da Afyonkarahisar'daki hastanelerde tedavi altına alındı.

Bedrettin, Esma Gedik ve oğulları Mehmet Aktaş'ın cenaze namazları kılındıktan sonra Çobanlar ilçe mezarlığında toprağa verildi. Cenaze törenine Gedik ailesinin yakınları ilçe halkı ve öğrenci olan Ahmet Gedik'in sınıf arkadaşları katıldı.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious