Silahlı kadın dehşeti

  • Giriş : 05.10.2006 / 00:00:00

Başkentte kuyumcuya giren 26 yaşındaki Songül Akpınar, soygunu gerçekleştiremeyince kaçarken rastgele ateş etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara’da soyguncu Songül Akpınar, önceki akşam Keçiören General doktor Tevfik Sağlam Caddesi Etlik Ticaret Merkezi’nde bulunan Ali Yıldırım’a ait kuyumcu dükkanına girdi. Kuyumcu Yıldırım, Songül Akpınar’ın isteği üzerine 30 adet burma bilezik, 1 takı seti ve 5 kalın bilezik karşılığında 50 bin YTL fiyat çıkardı. Songül Akpınar, kuyumcudan altınları paket yapmasını istedi. Yıldırım altınları paket yaptığı sırada Songül Akpınar, yanında getirdiği bir paket içinden çıkardığı silahı kuyumcuya ve yanında çalışan Recep Tırpan’a doğrulttu. Songül Akpınar, "Paketleri bana verin yoksa sizi öldürürüm" diye tehdit etti.

RASTGELE 3 EL ATEŞ

Yıldırım, "Biz burada işçiyiz altınları sana veremeyiz" diyerek tezgáh üzerindeki altınları kasaya attı ve otomatik kepenkleri indirdi. Yıldırım, "Bizi vurursan polis seni yakalar" deyince, Akpınar, kepenkleri açması halinde çıkıp gideceğini söyledi. Bunun üzerine kuyumcu kepenkleri açtı.

Songül Akpınar, kuyumcudan hiçbir şey almadan kaçmaya çalışırken, kuyumcu Yıldırım ruhsatlı silahıyla peşine düştü. Takip edildiğini fark eden Songül Akpınar, Yıldırım’a doğru rasgele üç kez ateş etti. Kaçmayı sürdüren soyguncu, Adem Tuncel’in kullandığı taksiyi durdurdu.

SİYAH-BEYAZ TÜRBANI VARDI

Songül Akpınar, kendisini aracına almak istemeyen Tuncel’i tabancayla dizinden yaraladı. Bu sırada taksiye yetişen kuyumcu Ali Yıldırım da Songül Akpınar’a ateş ederek karnından hafif yaraladı ve etkisiz hale getirdi. Taksi şoförü Adem Tuncel, Etlik İhtisas Hastanesi’nde, Songül Akpınar ise Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hastanesi’ne kaldırıldı. Kuyumcu Ali Yıldırım, Songül Akpınar’ın soygun sırasında başında siyah-beyaz türban bulunduğunu, koyu renkli pardesü ve açık renkte pantolon giydiğini söyledi. Türbanlı soyguncunun ilk eşinden boşandığını, ikinci eşiyle herhangi bir probleminin olmadığını belirledi. Songül Akpınar’ın üzerinden çıkan ajandada ise Kuran dersleriyle ilgili yazıların bulunduğu ifade edildi.

Karnından yaraladı, serbest

Soyguncu Songül Akpınar’ı dükkanından çıktıktan sonra karnından vurarak etkisiz hale getiren Kuyumcu Ali Yıldırım, emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. Yıldırım, nöbetçi savcı tarafından serbest bırakıldı. Songül Akpınar’ın soygun amacıyla girdiği Seval Kuyumcu, Ankara’nın Etlik semtinin en işlek caddesi üzerinde faaliyet gösteriyor. Soyguncu Akpınar kuyumcu dükkanının otomatik kapısının kapatılması nedeniyle bir müddet içeride kaldı. Daha sonra, Ali Yıldırım’ın kapıyı açmasının ardından tabancasıyla rastgele ateş ederek kaçmaya çalıştı.

Kocası da şaşkın: Cinayet Bürosu dedektifleri, soyguncu Songül Akpınar’ın öğrenci taşımacılığı yapan eşi Yılmaz Doğan’ın da konuyla ilgili ifadesini aldı. Herhangi bir sorunlarının olmadığını ve eşinin yaptığı bu olaya hiçbir anlam veremediğini söyleyen Yılmaz Doğan’ın, "Herhangi bir borcumuz yoktu. Songül neden bir kuyumcu soyma gereğini duydu bilmiyorum ve ben de çok şaşkın durumdayım" dediği öğrenildi. Çiftin 6 ay önce evlendiği, Akpınar’ın henüz yeni nüfus cüzdanı çıkarmadığı için soyadının eşinden farklı olduğu kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious