Silahlı kavganın arasında kalan çocuk yaralandı

Silahlı kavganın arasında kalan çocuk yaralandı.8208
  • Giriş : 23.06.2008 / 09:56:00

Fatih'te iki grup arasındaki silahlı kavganın ortasında kalıp, kör kurşununun hedefi olan 5 yaşındaki çocuk ağır yaralandı. Saldırganlar olay sonrası kaçmayı başardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgiye göre olay, Kumkapı, Nişanca Mahallesi, Hemşire Sokak'ta dün saat 21.00 sularında meydana geldi. 5 yaşındaki Ümit Bulu, iki grup arasındaki silahlı kavganın ortasında kaldı. Sokakta oyun oynarken kendini bir anda silahlı kavganın ortasında bulan Minik Bulu tek kurşunla kafasından yaralandı. Kör kurşun minik Ümit'in kafasına girip, ardından çıktı. Bu arada 16 yaşındaki Berat Altuğrul da olayda kolunu sıyıran kurşunla hafif yaralandı. İki yaralı, yakınları tarafından Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. İilk tedavisi Acil Servis'te yapılan minik Ümit, daha sonra yoğun bakım ünitesine kaldırıldı. İlk tedavisi hastanede gerçekleştirilen Berat Altuğrul ise taburcu edildi.

İki grup arasındaki silahlı kovalamacanın arka mahallede başladığını belirten görgü tanıkları, "Uzun süren kovalamacanın ardından silahlı şahısların rastgele ateş etmeleri bizim sokakta da devam etti. Bu sırada sokakta oyun oynayan çocuk, kör kurşunların hedefi oldu." ifadelerini kullandı.

Olaydan sonra saldırganlar kaçmayı başardı. Polis, kavga ile ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious