Silahlı öğrenci dehşet saçtı!

  • Giriş : 22.09.2006 / 00:00:00

Kadıköy Faik Sümer Anadolu Lisesi'ne silahlı ve bıçaklı gelen öğrenci Ahmet Samet Canbaş (17), okulda büyük korku yaşanmasına neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Küçükbakkalköy Şerif Çiftliği Yolu üzerinde bulunan Faik Sümer Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi Ahmet Samet Canbaş (17), bir gün önce kavga ettiği okul arkadaşı Mehmet Veysel'i (17) vurmak için okula silah ve bıçak getirdi. Saat 11.00 sıralarında Mehmet Veysel'in bulunduğu sınıfa yanında getirdiği silah ve bıçakla giren Canba,ş bütün öğrencilerin gözü önünde Veysel'i öldürmekle tehdit etti. Bu sırada sınıfta yaşanan kargaşadan yararlanarak kaçan Mehmet Veysel ve sınıftaki diğer öğrenciler, okul bahçesine kaçtı. Sınıfta bir arkadaşıyla birlikte kalan saldırgan öğrenci, silahı kendi boğazına dayayarak kendisini öldürmekle tehdit etti. Elindeki bıçakla da bileklerini kesen Canbaş, öğretmenleri tarafından ikna edilemeyince okula polis ekipleri çağrıldı. Kısa sürede okulun etrafını saran çok sayıda polis ekibi daha önce psikolojik tedavi gördüğü öğrenilen Canbaş'ı ikna etmek için çalışma başlattı. Tüm çabalara rağmen öğrenci ikna edilemeyince okula bayan bir psikolog çağırıldı. Polis ekipleriyle birlikte Canbaş'ın kendisini öldürmekle tehdit ettiği sınıfa giren psikolog, uzun çabalardan sonra Canbaş'ı ikna ederek silahı bırakmasını sağladı.

Kadıköy Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu'nun da katıldığı ikna çalışmalarından sonra sınıftan göz yaşları içinde çıkartılan Canbaş, ambulansla Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine götürülerek tedavi altına alındı.

Bu arada, olay sırasında Faik Sümer Anadolu Lisesi'nde okuyan öğrenciler panik içersinde okuldan çıkartılarak dışarıya gönderildi. Bazı öğrenciler olay nedeniyle çok korktuklarını söyledi. Canbaş'ın öldürmekle tehdit ettiği Mehmet Veysel ise, "2 gün önce kız arkadaşıma Tokat atmıştı. Bende ona 2 Tokat attım. Bu yüzden okula silah getirerek beni vurmak istedi." diye konuştu. Mehmet Veysel ifadesi alınmak üzere polis ekipleri tarafından karakola götürüldü.

Öte yandan, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde yatan Ahmet Samet Canbaş kendisine soru soran gazetecilere, "Canım istedi. O yüzden okula silah götürdüm. Size ne?" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious