Silahlı şahıslar, kuyumcu ofisini soydu

  • Giriş : 29.04.2006 / 00:00:00

Eminönü'nde, bir kuyumcuya ait yönetim ofisine gelen ve içerideki 2 kişiyi etkisiz hale getiren silahlı iki kişi, kasadaki 3,5 kilogram altın, 11 bin dolar ve 10 bin YTL'yi alarak kayıplara karıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre, Beyazıt Çarşıkapı Hüseyinağa Camii Sokak'taki Avcılar İşhanı'na gelen silahlı iki kişi, daha sonra hanın 3. katındaki Boybeyi Kuyumculuk'a ait ofise yöneldi. Mehmet Meteoğlu'na ait Boybeyi Kuyumculuk'un yönetim ofisine gelen ve kapıyı çalan şahıslar, muhasebe çalışanı Mustafa Aydoğan'ın kapıyı açmasıyla birlikte içeri girdi. Ellerindeki silahlarla Aydoğan'ı ve işyerinin eski çalışanı Ümit Yılmaz'ı etkisiz hale getiren soyguncular, koli bandıyla iki kişiyi koltuğa bağladı. Hırsızlar, bu sırada kendilerine direnen Aydoğan'ı kafasına silah kabzasıyla vurarak yaraladı. Aydoğan'ı tehdit ederek kasayı açtıran şahıslar, kasada bulunan yaklaşık 11 bin dolar, 10 Bin YTL ve 3,5 kilogram altını alarak kayıplara karıştı.

Muhasebe çalışan Mustafa Aydoğan ve eski çalışanı Ümit Yılmaz, kendi imkanlarıyla ellerini çözerek polise bilgi verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, yaralı Aydoğan'ı ekip otomobiliyle hastaneye götürürken, şahsın ağladığı görüldü. Soyguna şahit olan ve muhasebedeki bir işini halletmek için geldiği öğrenilen Yılmaz da, ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Polis, muhasebe ofisinde parmak izi çalışması yaparken, muhasebe çalışanları Özlem Yücel ve Fatma Taşçı da olay yerine geldi. Olayın şokunu yaşayan Özlem Yücel'in gözleri dolarken, eski işçileri Ümit Yılmaz'ı kendilerinin çağırdığını söyledi. Yücel, "Ümit'e işyerine uğramasını söyledik. Ama bu kadar erken geleceğini bilmiyordum. Erken geldiği için o da Mustafa Abi'nin yanındaymış" dedi.

Polis, işyerindeki ve ofis kapılarındaki güvenlik kamerası görüntülerini incelemek üzere aldı. Soygunun, eski bir çalışan veya işyerini bilen birileri tarafından gerçekleştirildiği sanılıyor.

Bu arada, olay sonrası işyerine gelen ve polisden bilgi alan Mehmet Meteoğlu, gazetecilere konuşmaktan kaçındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious