Silahlı saldırgan, biber gazıyla durduruldu

Silahlı saldırgan, biber gazıyla durduruldu.8144
  • Giriş : 05.03.2008 / 10:58:00

Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde işyerine gelerek kendisi ve çalışanına 3 el ateş eden silahlı saldırgana biber gazı sıkan esnaf, saldırganı kaçırtmayı başardı. Kaçan zanlının yakalanması için geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre, Hürriyet Mahallesi Hürriyet Caddesi'nde pastane işleten Birol Ş. (40), camiden namaz kıldıktan sonra geldiği işyerinin önünde aralarında husumet bulunan Necip Ş.'i (33) gördü.

Bir süre sonra pastaneye giren Necip Ş. belindeki tabancayı çıkararak Birol Ş. ve pastane çalışanı Kemal B.'a (37) doğru 3 el etiş açtı. Bu sırada kasadaki biber gazını çıkaran Birol Ş., saldırgana biber gazıyla müdahale etti. Bunun üzerine Necip Ş. isimli saldırgan 2 el daha ateş ederek pastaneden kaçtı.

İşyerinde maddi hasar meydana gelirken olayda kimsenin yaralanması sevinçle karşılandı. Bursa Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri, olay yerinde yaptığı incelemede 5 adet 7.65 milimetre çaplı boş kovan buldu.

Saldırganın olay yerinden kaçtığı 16 DP 185 plakalı otomobilin ise aranmasına devam ediliyor. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürerken kaçan zanlı hakkında 'adam öldürmeye teşebbüsten' işlem yapılacağı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious