Silahlı saldırıda şehit edilen polisler son yolculuğunda

Silahlı saldırıda şehit edilen polisler son yolculuğunda.15726
  • Giriş : 10.07.2008 / 13:39:00

Başkonsolosluğa düzenlenen saldırıda şehit olan 3 polis İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden törenle uğurlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

ABD İstanbul Başkonsolosluğuna düzenlenen saldırıda şehit olan 3 polis memuru İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde düzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı.

Vatan Caddesi'ndeki yerleşkede düzenlenen tören saat 11.30'da başladı. Törene, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Sanayi Bakanı Zafer Çağlayan, Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, İçişleri eski Bakanı Abdülkadir Aksu, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın aralarında bulunduğu protokol ve şehit yakınları ile vatandaşlar katıldı.

Şehit polisler Nedim Çalık, Mehmet Önder Saçmalıoğlu ve Erdal Öztaş'ın yakınlarının güçlükle ayakta durdukları gözlendi.

TERÖRÜN KANLI YÜZÜ

Törende konuşan İçişleri Bakanı Beşir Atalay, terörün kanlı yüzünü bir kez daha gösterdiğini belirterek şöyle devam etti: Bir şehidimiz doğacak çocuğunu daha göremeden hayata veda etti. 3 şehidimiz de daha ömrünün baharında hayata veda etti. Bu acıya dayanmak mümkün değil. Bu 3 şehidimiz de ülkemezin birlik ve beraberliğinin korunması için görev yapıyordu. Şehitlik dinimizde müjdelenmiştir. Bu da ailelleri ve bizim için bir tesellidir.

Polisimiz 24 saat görevi başında ve gerektiğinde korkusuzca canını verebiliyor. 3 şehidimiz ile birlikte 2 yaralımız var. Osman Dağlı ve Trafik Vakfı şoförü Ferit Özcan'a da acil şifalar diliyoruz.Bir kez daha görüyoruz terör acımasızdır, dini yoktur, milleti yoktur, acıması da yoktur. Terör nerede olursa olsun lanetlenmiştir. Terörden hiçkimseye yarar gelmemiştir. Birgün kendisini de vurur. Kendisini maşa olarak kullananları da eninde sonunda yakar. Terörle mücadelemiz sonuna kadar sürecek. Şehitler vereceğiz ama mücadelemize devam edeceğiz. Bu tür saldırılar azmimizi kırmayacaktır.

YAKINLARINIZ BİZE EMANET

Şehitlerimizi yerine getiremeyiz, ama onların bıraktığı anne-babaları, çocukları bize emanettir. Onlar için elimizden geleni yapacağız, bütün imkanları kullanarak gerekenleri yapacağız. Onların acısı bizim içimizi de yakıyor.

Erdal Öztaş(28), Çorum Ortaköy'e, Nedim Çalık(24), Rize'ye, Mehmet Önder Saçmalıoğlu(21), Osmaniye Bahçe'ye gidecek. Onları uğurlamak için buradayız, törene katılan herkese ve acılarımızı paylaşan herkese teşekkür ediyorum. "

Törende ilk konuşmayı İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah yaptı:

Sarıyer İstinye'de bulunan ABD Başkonsolosluğu önünde bulunan polis noktasına hain saldırıda şehit olan 3 polis memurunun yakınlarının acısını hafifletmek mümkün değildir. Terörist ve rejim düşmanları şunu çok iyi bilmelidir; Türk polisi devletin bütünlüğüne karşı yapılacak her türlü saldırıyı canı pahasına göğüsleyecektir. Bir gün önce doğum gününü kutlayan şehit polisimiz Erdal Öztaş, vatanını ne derece sevdiğini bir kez daha göstermiştir.

Bu salrdırıyı gerçekleştiren hainlerin kanı yerde kalmadığı gibi bağlantısı olanlar nerede olursa olsun yakalanacaktır. Hain saldırıda hayatını kaybeden meslektaşlarıma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyor, yaralı meslektaşlarımıza da acil şifalar diliyorum.

Daha sonra konuşan İstanbul Valisi Muammer Güler de özetle şunları söyledi:

Dün şehit olan kardeşlerimizin birisi 14 günlük, birisi 1 yıl, diğeri de 2 yıllık polis idi. Arkadaşlarımız göğüslerini siper ettiler. Onlara Allah'tan rahmet diliyor, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Türk polisi ailelerini sahiplenecektir. Olayın failleri mutlaka yakalanacaktır. Milletimizin başı sağolsun. Hatıraları milletimizle yaşayacaktır.

Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal da şöyle konuştu:

Emniyet teşkilatı olarak bir acıyı yaşarken bir taraftan da gururu yaşıyoruz. 3 kardeşimizi şehit vermenin acısını yaşarken, vatan uğruna canı pahasına vatanını savunan polisimizin gösterdiği fedakarlıkla da gurur duyuyoruz. Terörle mücadelede teşkilatımız gerekeni yapacaktır.

Şehit ailelerinin acısını azaltmak mümkün değil, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.

Konuşmaların ardından şehitler için dua yapıldı. Duanın ardından polis arkadaşları şehitlerin naaşlarını omuzlarında memleketlerine götürecek cenaze araçlarına götürdü.

Erdal Öztaş, Çorum Ortaköy'de, Nedim Çalık, Rize'de, Mehmet Önder Saçmalıoğlu da Osmaniye'nin Bahçe ilçesinde toprağa verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*