Silahlı saldırının failleri tutuklandı

  • Giriş : 26.05.2006 / 00:00:00

Sivas'ta bir kişinin ölümü 1 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan silahlı kavganın taraflarından firarda olan İlhami Ö. (40) yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre Sivas Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde, Sivas Tur Otobüs Yazıhanesi sahibi ile başka bir otobüs firması çalışanları arasında çıkan rekabet tartışması kanlı bitmişti. Olayda Sivas Tur sahibi Yılmaz Yılmaz (70) ile Murat Yücekurt yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Ancak vücuduna 7 kurşun isabet eden Yılmaz, dün gece yaşam mücadelesini kaybetti.

Olaya karıştıkları tespit edilen Sedat Ö. (34) ise olay günü gözaltına alınmış ve çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanmıştı. Firarda bulunan iş ortağı kardeşi İlhami Ö. ise Sivas ve Samsun polisinin başarılı bir operasyonuyla yakalandı.

Samsun'da aracına benzin alırken gözaltına alınan İlhami Ö. bugün Sivas'ta savcıya ifade verdi. Tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen İlhami Ö. mahkeme heyeti tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bu arada tutuklama kararının ardından polis telsizlerinden teşekkür anonsları geçti.


1 kişinin ölümü 1 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan silahlı kavga, terminalin giriş kısmında 23 Mayıs 2006 tarihinde meydana gelmişti. Olayın iki otobüs firması çalışanları arasında yaşanan rekabet tartışması yüzünden çıktığı ileri sürülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious