'Silahlı sevince hayır'

  • Giriş : 21.12.2006 / 00:00:00

Kocaeli'de maganda kurşunları sonucu meydana gelebilecek acı olayların önüne geçmek için 'Silahlı sevince hayır' kampanyası başlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yarından itibaren başlayacak kampanya çerçevesinde vatandaşlardan destek istenecek.
Son yıllarda maganda kurşunu sonucu çok sayıda kişi hayatını kaybetti. Bu acıları çeken illerden biri de Kocaeli. Kocaeli'nde geçen yıl bu tür acılarla karşı karşıya kalındı. Buna son vermek için Kocaeli Emniyet Müdürlüğü öncülüğünde bir kampanya başlatıldı.

Kocaeli Valisi Gökhan Sözer imzasıyla yapılan açıklamada; toplumsal yapıyı ve günlük yaşantıyı olumsuz etkileyen sevinç odaklı silah kullanımının önlenmesi hedefleniyor. Açıklamada şu sözlere yer verildi: "Amacımız, ilimizde vatandaşlarımızın rahatsızlık duyduğu, sonucunda telafisi imkansız acılar ve durumlar ortaya çıkarabilecek bir potansiyele sahip olan sevinç odaklı silah kullanımının önlenmesi ve bu doğrultuda toplumsal bilinç oluşturmak ve kamuoyunun dikkatini çekmektir. Kampanya süresince huzur ve sükuneti bozan bu tip olayların önlenmesine yönelik kamuoyunun bilgilendirilmesi ve dikkatinin çekilmesi amacıyla gerekli çalışmalar yapılacak."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious