'Silahlı sevince hayır'

  • Giriş : 26.12.2006 / 00:00:00

Kocaeli Valiliği’nin,düğünler, asker uğurlamaları ve spor müsabakalarında sevinç gösterisi olarak silah atılmasını önlemek için başlattığı kampanyaya Gebze ilçesi de katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Özellikle düğünlerde havaya ateş açılmasının önüne geçmek amacıyla başlatılan "Silahlı Sevince Hayır" adlı kampanyanın tanıtımı için Gebze Kaymakamı Mehmet Emin Avcı, İlçe Emniyet Müdürü Ali Şahinli ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Nedim Selbisu’nun katıldığı toplantıda, Kocaeli Valiliği tarafından başlatılan "Silahlı Sevince Hayır" kampanyasıyla ilgili basın mensupları bilgilendirildi.

Kaymakam Avcı, millet olarak silaha çok düşkün olduğumuzu belirterek, bu kampanyayla özel günlerde havaya ateş açılmasının önüne geçmeyi hedeflediklerini ifade etti. Gebzeli vatandaşların, ayrıca özgün sloganlar ve bu konuda mücedelenin etkinliğini artıracak fikirler üreterek kampanyaya destek olabileceğini vurgulayan Avcı, "Temennimiz, zaman zaman bazı vatandaşlarımızın da yaralanmasına ve ölmesine sebebiyet veren silah atılmasının önüne geçmektir" dedi. Kampanyanın bir yıl boyunca devam edeceğini hatırlatan Avcı, "Gebze’de kampanya süresince, beldelerde ve köylerde halkın yoğun olarak bulunduğu cadde ve noktalara, konuyla ilgili çeşitli afişler asılacak. Ayrıca çeşitli tarihlerde düzenlenecek toplantılarla da, halkın bilgilendirilmesi sağlanacak. Kocaeli Valiliği tarafından başlatılan ’Silahlı Sevince Hayır’ isimli kampanya için hazırlanan filmler ise, yerel televizyon ve sinemalarda gösterilecek. Ayrıca gazetelere de kampanyayla ilgili ilan ve reklamlar verilecek" şeklinde konuştu.

Amaçlarının bu kampanyanın tüm Türkiye’de yaygın olarak başlatılması olduğunu belirten Avcı, "Anne ve babaların onca emek sarfederek yetiştirdikleri yavrularının bir serseri kurşuna hedef olması çok acı bir şey. Gelin hep beraber bu acının önüne geçelim. Daha yaşanabilir bayramlar ve kutlamalar için silahlı sevince hayır diyelim. Sevinçlerimiz hüzne dönüşmesin" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious