Silahşör Rizeli: Çıkardım attım! Çok da iyi yaptım! Oh be!

  • Giriş : 11.10.2007 / 23:35:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 00:45:51

Rize'de teröre tepki için tabancasıyla havaya ateş açan Erhan Sadak, sloganını duyunca orada kopmuş!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Rize'de teröre tepki için tabancasıyla havaya ateş açan vatandaş bugün konuştu

Rize'de dün bir grup esnafın terör olaylarına tepki göstermek için yaptığı basın açıklaması sırasında ruhsatsız tabancasıyla havaya ateş açan Erhan Sadak, “Bir anda kan beynime vurdu. ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ sloganını duyunca orada koptum. Çıkardım attım. Çok da iyi yaptım. Oh be' dedi.

Rize Cumhuriyet Meydanı'nda, esnaf Kürşat Kağan Karaali ve 7 arkadaşının terör olaylarına tepki göstermek amacıyla yaptığı basın açıklaması sırasında ruhsatsız tabancasıyla havaya 14 el ateş eden Erhan Sadak, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Sadak'ın ruhsatsız silahına da el konuldu. Erhan Sadak, bugün kendisine ait mağazada kameralar karşısına geçerek, dün yaşadığı olayı anlattı.

Türk bayrağı ve Atatürk fotoğrafları önünde açıklama yapan Sadak, basın açıklaması yapan kişileri tanıdığını belirterek açıklama yapıldığını görünce izlemeye başladığını söyledi. Teröre 13 kardeşini şehit verdiğini ifade eden Sadak, “Bir anda kan beynime vurdu. Üzerimde silahım vardı. Çıkardım, attım. Çok da iyi yaptım. Oh be. İyi oldu. Niye? Allah nasip edecek, tüm Türkiye birlik olacak ve PKK'yı ortadan kaldıracağız. Olmadı mı, ben bir grup kuracağım, İmralı'ya kadar gidip Apo'nun kellesini getireceğim. Bütün PKK'lıları alevlendireceğim. Çıkacaklar ortaya ben de gömüleceğim onlara' dedi.

Erhan Sadak, silahla ateş etmesi sırasında şuurunu kaybettiğini belirterek “O an orda mıyım, dünyada mıyım, neredeyim hiç bilmiyorum. Milli duyguları had safhada bir insanım. ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ sloganını duyunca orada koptum. Onca kardeşimiz şehit oluyor. Biz burada oturacağız, yiyeceğiz, içeceğiz. Herkes eğlencesinde. Bir tane bayrak göremedim ben caddelerde. Bu Rizelilik değil bence rezilliktir. Bütün Rizelileri bayrak asmaya davet ediyorum' diye konuştu.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious