Silifke Taşucu'nda endişeli bekleyiş

Silifke Taşucu'nda endişeli bekleyiş.16594
  • Giriş : 31.10.2008 / 19:58:00

Somali açıklarında korsanlar tarafından kaçırılan M/V YA SA Neslihan gemisinin mürettebatından Mustafa Ağut'un Mersin'in Taşucu Beldesindeki evinde endişeli bekleyiş sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ağut'un, yaklaşık 3 ay önce evlendiği Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Bulvarında yaşayan eşi Pakize Ağut (25), annesi Emine Akdeniz (55) ve üvey babası Rasim Akdeniz (80) ile, eşinden gelecek güzel haberleri bekliyor.

Pazike Ağut, eşinin 3 yıldır aynı şirkette görev yaptığı, evlilik nedeniyle kısa bir süre ara verdikten sonra, tekrar çalışmaya başladığı söyledi.

Eşiyle en son çarşamba günü görüştüğünü ve doğum gününü kutladığını anlatan Pakize Ağut, ''Yemen'de olduklarını ve çok iyi olduğunu söyledi. Konuşmadan sonra akşam saatlerinde şirket yetkililerinden gelen telefonla yıkıldık. Devletin, eşimi bir an önce kurtarmasını istiyorum'' dedi.

Anne Emine ile üvey baba Rasim ise Ağut ise en son doğum gününde görüştükleri oğullarından hayırlı bir haber beklediklerini ve korsanların elinden bir an önce kurtarmasını istediklerini söylediler.

Mustafa Ağut'un bir kardeşinin de yabancı bayraklı bir yük gemisinde birinci kaptan olarak görev yaptığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*