Silivri Cezaevi'nde yine isyan var!

Silivri Cezaevi'nde yine isyan var!.6317
  • Giriş : 27.05.2009 / 09:25:00
  • Güncelleme : 27.05.2009 / 09:28:54

Haberal'ın cezaevi yerine 38 gündür hastanede tutulması Silivri'deki sanıkları rahatsız etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Aynı operasyonda tutuklanan Erol Manisalı gibi ciddi sağlık sorunları olan şüphelilerin, Haberal'a ayrıcalıklı muamele yapılmasına isyan ettiği öğrenildi.

Başkent Üniversitesi Rektörü Mehmet Haberal, basit bir anjiyo nedeniyle 38 gün hastanede tutulurken aynı operasyonu geçiren Ergenekon hakimi Köksal Şengün 4 gün sonra görevinin başına döndü. Bu durum, “Haberal'ı kim koruyor?' sorusunu gündeme getirdi.

CEZAEVİNDE 1 GÜN BİLE YATMADI

Ergenekon operasyonunun 13 Nisan'da yapılan 12. dalgasında gözaltına alınan Haberal, 'Ergenekon örgütünü kurma ve yönetme' suçlamasıyla 17 Nisan'da tutuklanarak Metris Cezaevi'ne gönderildi. Aynı gün rahatsızlanan Haberal, İstanbul Üniversitesi kardiyoloji servisine kaldırıldı. Kalp ritminde bozukluk teşhisi konan Haberal, Kardiyoloji Enstitüsü yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı. Haberal'a 21 Nisan'da anjiyo yapıldı.

HABERAL'I KİM KORUYOR?

Damarlarındaki darlığın cerrahî müdahale gerektirmeyecek seviyede olduğu tespit edilen Haberal, yoğun güvenlik önlemleri altında tam 38 gündür hastanede tutuluyor. 15 Mayıs'ta Kardiyoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Erhan Kansız, Haberal'ın tedavisinin sağlık kurulu raporu doğrultusunda, 7-8 hafta daha devam edeceğini açıkladı. Damarlarındaki tıkanıklık ciddi olmadığı, Haberal'ın siyasi bir el tarafından hastanede tutulduğu ileri sürüldü.

ANJİYO HAKİMİ DURDURMADI

Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Köksal Şengün ise 21 Mayıs'ta Haberal'a yapılan anjiyoya benzer bir operasyon geçirdi. 4 gün izin alan Şengün, geçtiğimiz pazartesi günü iş başı yaptı ve Silivri Cezaevi'ndeki duruşmaya katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*