Silopi ve Cizre'de sağanak yağmur

Silopi ve Cizre'de sağanak yağmur.11000
  • Giriş : 01.01.2009 / 17:07:00

Sağanak yağmur Silopi ve Cizre de araç ve yaya ulaşımını olumsuz yönde etkiledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Silopi ve Cizre'liler yeni yıla yağan sağanak yağmurun yarattığı kötü görüntülerle girdi. Yağmur şiddetli yağınca sel oldu ve okuldan çıkan çocuklar evlerine adeta cambazlık yaparak ulaşabildi.

Şırnak'ın Silopi ve Cizre ilçeleri yağan yağmurun yarattığı ve adeta seli andıran görüntülerle girdi. Yağmur can almadı ancak adeta sel oluşmasına ramak kaldı.

Dün öğleden sonra başlayan Yağmur'un aralıksız yağması nedeniyle ilçenin alt yapısı adeta çöktü, sokaklar ve caddelerde seli andıran görüntüler oluştururken, yağmur şiddetlenince cadde ve sokak kenarlarında dereler oluştu ve yayalar zor anlar yaşadı.

Okulların dağılması ile çocuklar evlerine adeta cambazlık yaparak ulaşmaya çalıştı. Cadde ve sokaklarda karşıdan karşıya geçemeyen minik öğrenciler için el arabaları ve tahtalarla köprüler oluşturuldu. Çocuklar bu geçici köprülerden zor anlar yaşarak geçip evlerine ulaşmaya çalıştı. Silopi ve Cizreliler gecenin ilerleyen saatlerine kadar yağan yağmurun kuraklık açısından önemli olduğuna değinirken, ilçe merkezlerinde ise altyapı yetersizliği nedeniyle oluşan dereler ve su birikintilerinin kötü görüntü oluşturduğunu, altyapının düzenlenmesi için ise ilgililerin bir an önce harekete geçmesi gerektiğini ifade etti.

Bu arada Mardin'in Nusaybin ilçesine uzun yıllar sonra kar yağdı. Mardin'de kar yağışı ulaşımı aksatırken, ilçede geçmiş yıllarda kuraklık çekilmesi nedeniyle yağan kar sevinç yarattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*