Silopi'de bombalı araç alarmı

Silopi'de bombalı araç alarmı.13586
  • Giriş : 22.01.2008 / 15:49:00

ŞIRNAK'ın Silopi İlçesi'nde bomba yüklü araç ihbarı üzerine polis ve jandarma ekipleri alarma geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ekipler, uzman köpeklerle ilçeyi didik didik ararken, Kuzey Irak'a açılan Hubur Sınır Kapısı'nda da önlemler en üst seviyeye çıkarıldı.

Silopi'de 3 gün önce “İlçede bombalı araç var” ihbarı üzerine polis ve jandarma alarma geçti. 2 gündür ilçenin tüm giriş ve çıkışları tutulurken, Kuzey Irak'a açılan Habur Sınır Kapısı'ndan giriş ve çıkış yapan araçlar da didik aranırken, kapıda güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı. Bombalı araç paniği yaşayan ilçe halkı Tarım İlçe Müdürlüğü önüne park edilmiş bir aracı bomba bulunabileceği şüphesiyle polise ihbar etti. Polis çevre güvenliği aldıktan sora jandarmaya ait ‘Rait’ adlı köpekle araçta arama yapıldı. Aramada herhangi bir patlayıcıya rastlanmadı.

İlçe merkezi başta olmak üzere tüm sokak ve caddelerdeki araçları didik didik arayan polis ve jandarma ekipleri, bombalı olduğu ihbar edilen aracı bulmak için yoğun çaba harcadı. Şüpheli görülen araçlar ise durdurularak, sıkı bir aramadan geçirildi. Yetkililer, halkın bombalı araç konusuna büyük duyarlılık gösterdiğini ve gördükleri tüm şüpheli araçları ihbar ettiğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious