Silopi'de şehit düşen erler toprağa verildi

Silopi'de şehit düşen erler toprağa verildi.17700
  • Giriş : 31.08.2008 / 17:05:00

Silopi'de cinnet getiren askerin ateşi sonucu şehit düşen erler memleketlerinde toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şırnak'ın Silopi ilçesinde cinnet getiren bir askerin ateş açması sonucu şehit düşen piyade onbaşı Ferhan Boz'un cenazesi, Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde toprağa verildi.

Ferhan Boz'un Alaplı Devlet Hastanesinden alınan cenazesi, Yenisiteler Mahallesi'ndeki evinin önüne götürüldü.

Burada kuran okundu, dua edildi. Vatandaşlar, terör örgütünü lanetleyen sloganlar attı.

Şehit yakınlarının taziyeleri kabul etmesinin ardından Boz'un cenazesi, Alaplı Merkez Camisi'ne getirildi.

Burada düzenlenen cenaze törenine şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra AK Parti Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, Alaplı Kaymakamı Aydın Memük, Ereğli Belediye Başkanı Murat Sesli, Alaplı Belediye Başkanı Ekrem Yazıcı, Ereğli Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Serdar Arar, Alaplı Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Hasan Şahin ile vatandaşlar katıldı.

Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılan annesi Gülten, babası Adil ve kardeşleri, güçlükle sakinleştirildi.

Boz'un tabutunu cenaze aracına taşıyan, ellerinde Türk bayrakları bulunan vatandaşlar, terörü lanetleyen slogan attı.

Boz'un cenazesi, cenaze namazının kılınmasının ardından, Tepeköy Mahallesi'ndeki şehir mezarlığında toprağa verildi.

Şırnak'ın Silopi ilçesindeki Hisar Taburu'nda cinnet getirdiği belirtilen er Hacı Demir, nöbet tutan askerlerden Zekeriya Demirkaynak ile Ferhan Boz'u ateş açarak öldürmüştü.

ŞEHİT ER SİVAS'TA TOPRAĞA VERİLDİ

Aynı olayda şehit olan Piyade Çavuş Zekeriya Demirkaynak, Sivas'ın Altınyayla ilçesinde toprağa verildi.

Tezkeresine 75 gün kala şehit olan Demirkaynak'ın cenazesi, ambulansla Sivas'a getirildi. Gece Sivas Asker Hastanesinde bekletilen cenaze, sabah ailesi ve yakınları tarafından alınarak Altınyayla'da ailesinin yaşadığı Rıfat Öçten Mahallesi'ndeki evine getirildi.

Cenazenin getirilişi sırasında şehit Demirkaynak'ın annesi Selvinaz, babası Hamdi, AA Altınyayla Yurt Muhabiri olan kardeşi Hasan Demirkaynak, diğer kardeşleri ve yakınları göz yaşı döktü.

Altınyayla Büyük Camisi'nde kılınan namazın ardından şehit Demirkaynak'ın Türk bayrağına sarılı tabutu bir süre askerlerin, daha sonra vatandaşların omzunda ilçe mezarlığına kadar taşındı. Cenazeye katılan çok sayıda vatandaş terör örgütü PKK'yı lanetleyen sloganlar attı.

Ellerinde Türk bayrakları, döviz ve pankartlarla mezarlığa kadar yürüyen vatandaşlar, şehidin isminin haykırılması üzerine topluca ''burada'' diye bağırdı.
Şehit Demirkaynak'ın cenazesi daha sonra göz yaşları arasında ilçe mezarlığında toprağa verildi.

Burada fenalık geçiren şehidin yakınlarına sağlık ekipleri müdahale etti. Cenazenin toprağa verilmesinin ardından İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Hakan Doğan, şehidin tabutunun sarılı olduğu Türk bayrağını öptükten sonra fotoğrafıyla birlikte acılı anneye teslim etti.

Türk bayrağına ve oğlunun fotoğrafına sarılarak gözyaşı döken anne Selvinaz Demirkaynak'ı cenaze törenine katılan BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve yakınları sakinleştirmeye çalıştı.
Şehidin ağabeyi Hasan Demirkaynak ise gözyaşları arasında ''Kardeşim vatanı için, milleti için şehit oldu. Vatan sağ olsun'' dedi.

Osmaniye'de yaşadığı öğrenilen şehidin babası Hamdi Demirkaynak ise 9 çocuğundan 5'incisi olan Zekeriya Demirkaynak'ın mezarı başında gözyaşı döktü. Şehidin kardeşleri ve yakınları da defin işlemlerinin ardından mezar toprağını öperek ağladı.

Daha sonra şehidin ailesi ve yakınları Türk bayraklarıyla donatılan ilçe merkezinde kurulan bir çadırda taziyeleri kabul etti.

Cenazeye Sivas Vali Yardımcı Kemal Şahin, Altınyayla Kaymakamı Salih Ayhan, İlçe Belediye Başkanı Zeki Tunç, Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Hızal ile güvenlik güçleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*