Simav depreminde hasarlar oluştu

Simav depreminde hasarlar oluştu.11416
  • Giriş : 18.02.2009 / 14:42:00

Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Simav İlçesi'nde dün saat 07.28de meydana gelen 5 büyüklüğündeki depremle ilgili Şükürler olsun ki deprem hafif atlatıldı dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Vali Şükrü Kocatepe, yaptığı açıklamada Simav'daki depremin ardından Kütahya'da 13 saat içinde 37 artçı sarsıntının olduğunu söyledi. Simav'da 5 büyüklüğündeki deprem sırasında 1 kadının kalp krizi sonucu yaşamını yitirdiğini belirten Kocatepe, 1 kişinin de deprem paniği nedeniyle pencereden atlayıp kolunu kırdığını açıkladı. Bu kişi dışında başka yaralı olmadığını vurgulayan Vali Kocetepe aralarında 2 okulun da bulunduğu bazı binalarda hasar oluştuğunu söyledi.

Kocatepe şöyle konuştu:
“Deprem nedeniyle eski binalarda çatlaklıklar oluştu. Simav'da 2 eski okulumuzun duvarlarında ve giriş kısımlarındaki sütunlarda hasar görüldü. Endüstri Meslek Lisesi ile Osmanbey İlköğretim Okulu binaları tahliye edildi. Bu 2 okulumuz daha sağlam binalarda eğitim ve öğretimini devam ettirecek. Ayrıca 2 okulumuz binasının yenilenmesi, yeni okul binası yapılması için de Milli Eğitim Bakanlığı'na başvuruda bulunduk. Simav'ın yanı sıra Hisarcık, Şaphane ve Pazarlar ilçelerinde de bazı eski binalarda küçük hasarlar oluştu.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*