Simav'da cinayet zanlıları yakalandı

Simav'da cinayet zanlıları yakalandı.92380
  • Giriş : 12.01.2008 / 17:53:00

Kütahya'nın Simav ilçesinde 15 Aralık 2007 tarihinde vücutlarının birçok yerinden bıçaklanarak öldürülmüş olan iki kişinin katil zanlıları bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hacı Hüseyin Efendi köyü Taştepe mevkiinde çok sayıda bıçak darbesiyle öldürülmüş olarak bulunan Yener Uzun ile Yüksel Çetinkaya'nın katil zanlısı 4 kişi, Jandarma ve Simav Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başarılı çalışması sonucu kısa sürede yakalandı. Kütahya İl Jandarma Komutanlığı'nın İzmir, Manisa ve Kütahya'da yaptığı çalışma sonucunda, Yener Uzun ve Yüksel Çetinkaya'nın, ticaret ve borç alacak ilişkisi bulunan, Manisa'nın Demirci ilçesinden S.S. (51) ile oğulları M.S. (26) ve İ.S. (21) ile İzmir'de ikamet eden İ.Ç. (48) tarafından alacaklarını alamamaları nedeniyle öldürüldükleri tespit edildi.

Bıçaklanarak öldürülen Yener Uzun ve Yüksel Çetinkaya'nın üzerlerinde bulunan kimliklerin sahte olmasına ve kimliklerini belirlemeye yarayacak herhangi bir belge ve cinayet mahallinde olayı aydınlatacak herhangi bir delilin bulunmamasına rağmen, Jandarma ve Simav Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başarıyla yürüttüğü çalışmalar kısa sürede sonuç verdi.

Cinayet zanlısı 4 şahıs, sorgulamalarının ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.


(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious