Simav"daki deprem ilçeyi terk ettirdi

Simav
  • Giriş : 20.02.2009 / 16:33:00

Dumlupınar Üniversitesi"nin Simav"daki yüksekokullarında öğrenim gören yaklaşık 1000 öğrenci, 17 Şubatta meydana gelen 5 büyüklüğündeki depremin ardından ilçeyi terk etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kütahya"nın Simav ilçesinde 17 Şubat günü sabah saatlerinde meydana gelen 5 büyüklüğündeki depremin ardından ilçede bazı binalarda çatlaklar meydana gelmişti. Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Simav Teknik Eğitim Fakültesi ve Simav Meslek Yüksek Okulu"ndaki bazı binalarda da çatlaklar görüldü.

10 gün içinde ilçede yeniden deprem olacağı yönünde söylentiler yayılınca yaklaşık 1000 üniversite öğrencisi deprem korkusuyla Simav"ı terk etti.

DPÜ Simav Teknik Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Rüştü Güntürkün, Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü ile DPÜ Yapı ve Teknik İşleri Daire Başkanlığı"ndan gelen teknik heyetin Muradınlar Mahallesi"ndeki yerleşkede depremden hasar gören binalarda inceleme yaptığını söyledi. Heyetin kendilerine verdiği raporda, bazı duvarlarda görülen çatlakların bu binalarda öğretimin sürdürülmesinde herhangi bir sorun oluşturmadığının belirtildiğine işaret eden Yrd. Doç. Dr. Güntürkün, DPÜ Rektörlüğü tarafından depremin meydana geldiği gün Fakülte ve Meslek Yüksek Okulunda öğretime ara verildiğini hatırlattı.

Yrd. Doç. Dr. Güntürkün, Simav"ı terk eden öğrencilerin anne ve babalarından çocuklarını Simav"a göndermelerini istedi.

DPÜ Simav Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mehmet Korkmaz da artçı sarsıntıların giderek azaldığına dikkati çekerek, öğrenciler açısından korkulacak bir durumun kalmadığını savundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*