Şimdi sırada Facebook seçimleri var

Şimdi sırada Facebook seçimleri var.8346
  • Giriş : 08.04.2009 / 16:44:00

Yerel seçimler bitti, sırada Facebook seçimleri var: Popüler sosyal ağ sizin de oylarınızı bekliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Facebook kullanıcıları sandık başına...Ülkemizde 29 Mart seçimlerinde 40 milyona yakın kayıtlı seçmen oy kullandı ve yerel yönetimleri belirledi. Üzerinden çok kısa bir süre geçtikten sonra bu kez Türk internet kullanıcılarının bir kısmı Facebook'ta oy verecekler. Dünya çapında 175 milyondan fazla kullanıcısı olan Facebook'ta, son rakamlara göre 8 milyondan fazla Türk kullanıcı bulunuyor.

İşte Facebook, bu milyonlarca kullanıcısından, yakın zamanda çok tartışılan kullanıcı sözleşmesi hakkında görüşlerini belirtmesini ve oy vermesini bekliyor. Bu konuda demokratik bir adım atacağını daha önceden duyuran Facebook, bu konuyla ilgili teknik alt yapısını hazırladı. Site üzerinde hazırlanan özel bölümlerde kullanıcılar şimdiye kadar 4000 civarında öneri bıraktılar.

Facebook'un avukatları tarafından tek tek incelenen bu görüşlerden bir kısmı oylama için kullanıcılara sunulacak. 16 - 23 Nisan arasında tüm kullanıcılar bu önerileri okuyup oy verebilecekler. Her bir madde için ayrı ayrı oy verilebilecek ve seçime dahil olan kullanıcı sayısının %30'unu geçen olumlu oyu alan tüm öneriler Facebook için bağlayıcı olacak. %30'un altında kalan öneriler ise tavsiye olarak kabul edilecek ve uygulanıp uygulanmaması Facebook'un inisiyatifinde olacak.

Haber: Ümit Öncel
Kaynak: ChipOnline

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*