Simit alana günün fıkrası bedava

  • Giriş : 04.02.2007 / 00:00:00

Konya'da, Mustafa Çelmeli isimli bir simitçi, sattığı sıcak simitlerin yanı sıra okuduğu kitaplardan derlediği fıkraları, özlü sözleri müşterilerine dağıtıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İnsanların mutluluğunun kendisini hayata bağladığını ifade eden simitçi, yaptığı küçük uygulama ile artık müşterilerinin yüzünün güldüğünü belirtiyor.
Kimi için mutluluk yolu ev, araba ya da harika bir aileden geçiyor. Sahip olduklarıyla yetinen ve kendisiyle barışık olan kişiler için ise mutluluk hiç de uzak değil. Mustafa Çelmeli Konya'nın işlek caddelerinde birinde seyyar arabası ile simit satıyor. Onun en büyük derdi, sıkıntılar içinde asık duran insan yüzlerini biraz olsun güldürebilmek. Komşunun bile bir birine selam vermediği günümüzde Çelmeli, yaptığı basit uygulamasıyla insanlara simidin yanında insanlara tebessüm dağıtıyor. Kendi çalışmaları ile kitaplardan derlediği fıkraları, özlü sözleri müşterilerine veren Çelmeli, bundan büyük mutluluk duyduğunu dile getiriyor.

İnsanların hayatın yeterince kıymetini bilmediğini açıklayan Çelmeli, kendisi için nefes almanın bile büyük mutluk olduğunu belirtiyor. Çoğu insanın mutluluğun anahtarının zenginlik olarak gördüğünü ifade eden Çelmeli, bu nedenle etraflarındaki küçük mutlulukları göremediğini vurguluyor. Çelmeli, "Ben iş bulamadığım için iki ay önce simit satmaya başladım. Daha önceden de kişisel gelişim kitapları okuyordum. Çalışma esnasında gördüm ki insanların suratları hep asık. Ben de böyle bir uygulama ile az da olsa insanları güldürmek istedim. Müşterilerim bu uygulamadan gayet memnun. Hatta müşterilerim bana bu konuda destek oluyor. Onların tavsiyesi ile dağıttığım fıkraları toplayıp dergi yaptım. Bundan sonra aylık olarak da dergimiz var. Müşterilerimin mutluluğu benim mutluluğum." diyor.

Halen Açık Öğretim Fakültesi İşletme Bölümü birinci sınıfta okuyan Çelmeli'nin en büyük hayali ise büyük bir kişisel gelişim merkezi kurmak. Türkiye çapında kurmak istediği gelişim merkezi ile Çelen, bu sayede daha çok insanı mutlu etmeyi hedefliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious