Şimon Peres de Türkiye'ye geliyor

Şimon Peres de Türkiye'ye geliyor.13133
  • Giriş : 19.10.2007 / 10:45:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ortadoğu liderlerini ağırlamayı sürdürecek. Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad’ın ardından İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, 11 Kasım’da Ankara’ya gelecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmut Abbas’ın da önümüzdeki günlerde Türkiye’yi ziyaret etmesi bekleniyor.

Geçen Haziran ayında büyük destekle İsrail Cumhurbaşkanı seçilen Şimon Peres, resmi bir ziyaret için 11 Kasım’da Ankara’ya gelecek.

Kısa bir süre önce İsrail’de Dışişleri Bakanı Ali Babacan’ı kabul eden Peres ile Ankara’da yapılacak görüşmelerde Ortadoğu sorunu ve İsrail-Suriye ilişkileri ile Türkiye’nin “kolaylaştırıcı” rolü gibi konular üzerinde durulacak.

Bu arada, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmut Abbas’ın Türkiye ziyaretine ilişkin çalışmalar sürüyor. Abbas’ın programının yakında kesinleşeceği, ziyaretin önümüzdeki günlerde gerçekleşmesi beklendiği belirtiliyor.

İSRAİL ALTYAPI BAKANI SALI GÜNÜ Ankara’DA

Öte yandan, Şimon Peres’in ziyareti öncesi İsrail Altyapı Bakanı Benjamin Ben-Eliezer, iki günlük bir ziyaret için Salı günü Ankara’ya gelecek.

Daha önce birkaç defa Ankara’ya gelmiş olan Eliezer’in görüşmelerinde Türkiye’den İsrail’e su, gaz ve petrol taşınması öngören parallel boru hatlarının döşenmesini öngören Enerji Koridoru projesi üzerinde durulacağı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious