Şimşek'in Tekirdağ projesi!

Şimşek'in Tekirdağ projesi!.13561
  • Giriş : 13.02.2009 / 15:42:00
  • Güncelleme : 13.02.2009 / 15:47:32

Kara yoluyla Çanakkale'ye giden Bakan Şimşek, Tekirdağ'a uğrayarak Vali Aydın Nezih Doğan'ı ziyaret etti. Şimşek, ''Tekirdağ Türkiye'nin cazibe merkezlerinden olacak'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Bakan Şimşek'e çalışmalar ve projelerle ilgili bilgi veren Vali Doğan, Devlet Planlama Teşkilatı tarafından geçen yıl İstanbul'da 8 yerde kurulan Kalkınma Ajansı'nın bu yıl Türkiye genelinde 23 ilde daha kurulmasının planlandığını ifade ederek, ajansın Trakya Bölgesi'nde de Tekirdağ'da kurulması için talepte bulunacaklarını bildirdi.

Tekirdağ'ın sosyal ve ekonomik yapısı itibarıyla Edirne ve Kırklareli'nin önünde olduğunu söyleyen Doğan, bu nedenle Kalkınma Ajansı'nın Tekirdağ'da olması gerektiğini ifade etti.

Vali Doğan, konuyla ilgili hazırladıkları raporları da Bakan Şimşek'e sundu.

Bakan Şimşek de Tekirdağ'ın Türkiye'nin cazibe merkezlerinden olacağını söyledi.

Bir süre basına kapalı devam eden görüşmenin ardından Şimşek, eşi Annalise Şimşek'le geldiği Tekirdağ'dan Çanakkale'ye hareket etti.

Ziyarette Belediye Başkanı Ahmet Aygün, AK Parti İl Başkanı Ziya Meral, İl Emniyet Müdür Vekili Gökhan Seven, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ali İnlek ile vali yardımcıları da hazır bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*