Sinan Aygün, kendisine sorulan "abi"yi açıklamadı

Sinan Aygün, kendisine sorulan
  • Giriş : 09.07.2008 / 06:20:00
  • Güncelleme : 09.07.2008 / 00:02:25

Aygün, kendisine sorulan "abi"yi açıklamadı. Hakimin, söyleyin ikazına ise "İsterseniz kulağınıza fısıldayım" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ergenekon örgütü soruşturması kapsamında "Terör örgütü üyesi olmak" ve "hukuka aykırı olarak kişisel verileri kaydetmek" suçlarından tutuklanarak Metris Cezaevi'ne konulan ATO Başkanı Sinan Aygün teknik takibe takılan telefon görüşmesinde "Abi" diye hitap ettiği kişiyi polisten de savcıdan da sakladı.

Büyük Türkiye Lobi Kurucuları arasında yer aldığı ileri sürülen Aygün'ün teknik takibe 1 Mayıs 2008 tarihinde yaptığı bir görüşme takıldı. Bu görüşmede Aygün konuştuğu kişiye "abi" diye hitap etti. Gözaltına alınan Aygün'e sorgusunda önce polis "abi"nin kim olduğunu sordu. Ancak Aygün açıklamadı.

Bunun üzerine çıkartıldığı Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, telefon konuşmasındaki "Abi"nin kimliğini sordu. Ancak Sinan Aygün hem poliste hem de savcılıkta "1 Mayıs 2008'de yaptığım görüşmede ağabey diye bahsettiğim kişiyi herhangi bir delil gizlemek kastı ile değil, devlet ile ilgili hassasiyetimden dolayı şu anda söylemek istemiyorum. Mahkeme hakimine özel olarak söyleyebilirim" yanıtını verdi.

Sabah’ın haberine göre, Aygün, tutuklanma istemiyle sevk edildiği nöbetçi mahkemede de aynı sorununun yöneltilmesi üzerine "Devletin bekası için bunu söyleyemem. Kayıtlara geçmesini istemiyorum ama hakim bey isterseniz size özel olarak kulağınıza söyleyebilirim" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*