Sinan Aygün iddiaları yalanladı Hürriyet belgeledi

Sinan Aygün iddiaları yalanladı Hürriyet belgeledi.9891
  • Giriş : 17.07.2008 / 21:59:00

Aygün, hakkında "aracı" olduğu iddialarını kesin bir dille yalanladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ama Hürriyet bu durumu belgeledi. Peki yalan söyleyen kim?
Hürriyet gazetesi Ergenekon Soruşturması kapsamında tutuklanan ve 13 günlük sürecin ardından serbest kalan ATO Başkanı Sinan Aygün için şok bir iddiada bulunmuştu.

Gazete bugünkü sürmanşette verdiği haberde Aygün’ün, asker ile hükümet arasında “arabuluculuk” yaptığını yazmıştı. Haberde ayrıca Aygün’ün, Mayıs 2008’de Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt’a hükümetin mesajını ilettiğini ve telefonla görüştüğü ve “Abi” dediği kişiye de bu bilgiyi aktardığını vurguladığını iddia etmişti...

SİNAN AYGÜN YALANLADI !

Aygün ise gün içinde bir açıklama yaparak “arabuculuk” haberini yalanladı. Aygün yaptığı yazılı açıklamada, hükümet ile asker arasında mesaj getirip götürme gibi bir misyonu konumu gereği üstlenmediğini, üstlenmeyeceğini, aracılık dahil devletin üst kademesinde açık bilgi akışının herhangi bir noktasında olmadığını söyledi.

Aygün, bu kapsamda herhangi bir görüşme yapmadığını vurgulayarak, soruşturma kapsamında bugüne kadar bir yorum yapmadığını ve bundan sonra da yapmayacağını kaydetti.

HÜRRİYET: AYGÜN YALANLADI AMA BELGESİ VAR !

Hürriyet adına savunma Enis Berberoğlu’nda geldi. Berberoğlu, yalanlamanın ardından hemen bir yazı kaleme aldı ve gazetenin haberini savundu.

Berberoğlu şunlar söyledi:

“Aygün, dün gazetemizde yer alan haberimi Anadolu Ajansı’na yaptığı bir açıklama ile yalanladı. Aygün’ün ‘Hükümetten askere mesaj taşımadım’’ açıklamasını aynen aktaracağım. Ama daha önce bilmeniz gerekenler var:

1) Sinan Aygün ile aramda geçen konuşmayı, noktası ve virgülüne dokunmadan yansıttım.

2) Aygün’ün en yakınları, beni arayarak, ‘açıklama yapmak zorunda kalındığını’ aktardı.

3) Açıklama zorunluğunun neden kaynaklandığını bilemediğim için yorum yapamıyorum.

4) Ancak haberde aktarılan bilgiler zaten birkaç gün sonra kamuoyuna açık hale gelecek Ergenekon iddianamesinde, sorgu tutanaklarında da yer alıyor.

5) Dolayısıyla haberimin doğruluğu, Aygün’le önceki gün saat 13.30’da yaptığımız uzun telefon görüşmesinde yer alan kendi sözlerinin yanı sıra mahkeme belgeleriyle de kanıtlanacak..”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*