Sinan Engin hakeme tepkili

Sinan Engin hakeme tepkili.9755
  • Giriş : 28.09.2008 / 09:57:00

Turkcell Süper Lig'de İstanbul Büyükşehir Belediyespor beraberliği sonrası zirve yarışında darbe yiyen Beşiktaş'ta maçın hakemi Bülent Yıldırım'a büyük tepki vardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Siyah beyazlıların 58. dakikada Nobre ile bulduğu gol, Yıldırım tarafından kaleci Mehmet Ali'ye faul yapıldığı gerekçesiyle verilmedi. Beşiktaşlı futbolcular, bu duruma uzun süre itiraz ederken, pozisyonun dev ekrandan tekrarının ardından bu kez siyah beyazlı taraftarlar da hakeme tepki gösterdi. Delgado'nun attığı golde de Nobre'nin rakibine faul yaptığı kanaatine varan Yıldırım, tansiyonun iyice yükselmesine neden oldu.

Maçın sonunda ise Beşiktaş Futbol Takımı Genel Menajeri Sinan Engin, hakemlere karşı bir hayli öfkeliydi. Hakemler saha içinde bir süre beklerken, Engin, el kol hareketleriyle protestoda bulundu. Engin'in soyunma odasına yönelmesinin ardından hakemler de içeriye girdiler.

Sessiz kalmayacağız

Sinan Engin, Yıldırım'ın yönetimini ağır bir dille eleştirirken, "Bizim puanlarımızı yedin. Bunları hep yapıyorsun" diye sert çıktı. Engin, şöyle devam etti: "Biz bu filmi geçen sene de gördük. Ama bu sefer Beşiktaş'ın önünü kesmeyi başaramayacaklar. Ağır başlılığımızı kimse acizlik olarak algılamasın. Kazanmak için kaç gol atmamız lazım."

Beşiktaşlı taraftarlar ise maçtan sonra protokol tribünü girişinin önünde toplanarak, hakemleri protesto ettiler. Taraftarlar, "Satılmış hakem, hırsız hakem" diye bağırıp, "Şampiyon olmamız engellenemez" diye tempo tuttular. Nobre ise hakemin kararlarıyla sonuca etki ettiğini söyledi.

Dev ekranı kapattırdı

Maçın hakemi Bülent Yıldırım, iptal ettiği Nobre'nin golünün stadın dev ekranında gösterilmesi üzerine yan hakemi uyararak, ekranı kapattırdı. Futbolcuların, ekrandaki pozisyonu göstererek, "Görmüyormusun. Buz gibi golü yedin" diye tepki göstermeleri üzerine Yıldırım yardımcılarına kızarak, ekranın kapattırılmasını istedi ve bir kaç dakika sonra da dediği yapıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*