Sinan Şamil Sam'dan gözdağı

  • Giriş : 11.06.2007 / 15:51:00

Sam, "Daha önce McColl'un hem beyni, hem vücudu, hem de yüreği çalışıyordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonası yarı finalinde ABD'li Oliver McColl ile karşılaşacak Türk boksör Sinan Şamil Sam, "Daha önce McColl'un hem beyni, hem vücudu, hem de yüreği çalışıyordu. Artık çenesi de çalışmaya başlamış" dedi.

19 Mayıs Spor Kompleksi içindeki boks salonunda çalışmalarını sürdüren Sinan Şamil Sam, antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

"Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik" diyen Sam, şöyle konuştu:
"Biz şu anda bunu yaşıyoruz. Benim kariyerim ve her açıdan çok önemli bir maç. Rakip çok güçlü. Biz de çok iyi hazırlandık. Profesyonel boks hayatımda ilk kez Türkiye'de bir maç yapacağım. Türkiye'de 30 yıl sonra ilk kez böyle bir organizasyon gerçekleştiriliyor. Takım olarak elimizden geleni yaptık. Bundan sonra maçı beklemeye başladık. Maçta inşallah sonuç bizim lehimize olur."

"42 YAŞ DEZAVANTAJ"

Maçın sonucuna göre dünya şampiyonluğu için kendisine büyük bir şans doğabileceğini kaydeden Sam, şöyle devam etti:
"Bu maçı kazanıp onu değerlendirmek istiyoruz. Rakibin 42 yaşında olması tabii ki dezavantaj. 42 yaş o kadar da ilerlemiş bir yaş değil. Bazı şampiyon boksörlerin de aynı yaşlarda olduğunu düşünürseniz ilerlemiş bir yaş değil. Boks stiline göre yaşı pek problem yaratmayacak. Benim de kendime göre avantajlarım var. Ringde göreceğiz."

HER İKİSİNİN DE LAKAPLARI 'BOĞA'

Her iki boksörün lakabının da 'boğa' olması polemik konusu olurken, Sinan Şamil Sam, yaptığı değerlendirmede, "Lakaplar insanlara yakıştırılan isimlerdir. O 'boğa' olsun. Ben 'boğa' olmaktan vazgeçerim. İnternette okudum. 'Benden tavuk gibi kaçacak' diye konuşmuş. Onun o tarz bir konuşma yapacağını sanmıyorum. Etrafındakilerden böyle bir şey çıkmıştır diye düşünüyorum" dedi.

Sinan, rakibinin sporculuğa yakışmayan bir cümle sarf ettiğini vurgulayarak, "Daha önce Oliver McCool'un hem beyni, hem vücudu, hem de yüreği çalışıyordu. Demek ki artık çenesi de çalışmaya başlamış. Sporculuğa yakışmayan bir cümle" şeklinde konuştu.

ÜLKE TANITIMI

Tanıtma ve olimpiyat fonunun kendisini fazla ciddiye almadığını savunan Sinan Şamil Sam, sözlerini şöyle tamamladı:
"Yine de biz ülkemizi tanıtalım. Benim amacım, yabancılarda Türkiye hakkında olumsuz düşünceler varsa, bunu silebilmek, ev sahibi olduğum için buraya gelen sporculara en iyi ev sahipliğini gösterebilmek. Aynısı McColl için de geçerli. Büyük boksör. Her zaman önünde eğilebileceğim bir boksör. Eski dünya şampiyonu. Yaşlanınca böyle konuşuyorlar diye düşünüyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious