Sinan Vardar'dan şok açıklamalar

Sinan Vardar'dan şok açıklamalar.9826
  • Giriş : 08.01.2009 / 14:39:00

Beşiktaş Kulübü'nün eski yöneticilerinden Sinan Vardar, Yıldırım Demirören ve Beşiktaş yönetimini eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Beşiktaş Kulübü'nün eski yöneticilerinden Sinan Vardar, taraftarların Gaziantep Büyükşehir Belediyespor ile oynanan Fortis Türkiye Kupası maçında, ''Muhalefet nerede?'' diye tezahürat yaptığını belirterek, ''Beşiktaş'ta onların aradığı 'Delikanlılar' var, bunlardan biri de Beylerbeyili Sinan Vardar'' dedi.

AA muhabirine açıklamalarda bulunan Vardar, Beşiktaş'ta düzgün giden hiçbir şey olmadığını iddia ederek, şunları söyledi:

''Transfer maceraları, Fulya, amatör branşlardaki başarısızlıklar da bir araya gelince taraftarlar isyan ettiler. 'Hiç mi delikanlı yok, muhalefet uyuyor mu?' diye şarkı bestelediler. Bazı Beşiktaşlılar, Beşiktaş'a sahip çıkılmayacak zannediyorlar.

Ancak, Beşiktaş'ta delikanlılar vardır, bu işi, kulüp yönetimini bilen delikanlılar vardır. Bunlardan biri de Beylerbeyili Sinan Vardar.''

-''BEŞİKTAŞLILAR BAŞKANA ALIŞAMADI''-

Vardar, başkan Yıldırım Demirören'in, Galatasaray maçından sonra tepki gösterdiği MHK başkanı Oğuz Sarvan ile Antalya'da katıldığı toplantıda bir arada görüntülenmesine adeta isyan etti.

Bu durumu, ''İnanılmaz bir şey'' olarak değerlendiren Sinan Vardar, şöyle konuştu:

''Bir hafta önce ağza alınmayacak hakaretler ediyorsun, sonra düzenlediğin ilkel bir basın toplantısında tek hedef olarak hakemleri gösteriyorsun, 3 gün geçiyor, MHK Başkanı Oğuz Sarvan ile yan yana görüntülenip 'hakem hataları normal' diyorsun. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu. Bu başkana Beşiktaşlılar alışamadı, tutarsız, dengesiz davranışları var. Çok yazık, 106 yıllık kulübümüzü etik değerler açısından son derece zedeliyor. Süleyman ağabeyi ve o zamanki yönetim tarzını Beşiktaşlılar çok özlüyor. Taraftarlar, bütün Beşiktaş camiası ve spor kamuoyu bu nedenle birilerine 'çıkın artık ortaya' diyorlar.''

-''CIVATALAR SALLANIYOR''-

Başkana eleştirilerini sürdüren Vardar, Yıldırım Demirören'in sağ duyulu düşünerek kongreye gitmesi gerektiğini ifade etti.

Vardar, Demirören'in Şubat ayında yapılacak mali kongreyi, seçim kongresi haline getirmesi gerektiğini, ancak kendisinin bunu düşünmediğini belirterek, şöyle devam etti:
''Hala da '2010 yılında adayım' diyor. Hayretler içindeyim. Başkan ile birlikte çalıştığım, yangında yandığım için, kendisini ve ekibini çok iyi tanıdım. Maalesef Beşiktaş çok kötü günlere gidiyor. Bugün bir Fenerbahçe'nin marka değeri 1 milyar doları geçmiş, bizimki ise İMKB'de düşüş rekorları kırıyor. Neresini tutsanız cıvatalar sallanıyor. Kendisinin 'Bu işi yapamıyorum' diyerek çekilmesi de erdemdir, ona da o yakışır. Tribünden gelmiş, ailece saygınlığı olan bir kişi, ancak bu saygınlığı da yitiriyor.''

-''FENERBAHÇELİ, GALATASARAYLILAR ÜYE YAPILIYOR''-

Sinan Vardar, başkan Demirören'in 2010 yılında yapılacak kongrede taşıma oylara güvendiğini ileri sürdü.

Geçtiğimiz günlerde bazı Fenerbahçe ve Galatasaraylılar ile aynı ortamda bulunduğunu anlatan Vardar, şunları söyledi:

''Bu kişiler başkanın kurmayları tarafından, kulübe kısa süre önce kongre üyesi yapılmış. Yani kongrede bu kişilere güveniyorlar. Ancak tüm asil Beşiktaşlılar, 2010 yılında bu savurganlığa, hiçbir şekilde tasvip edilmeyen yönetim tarzına karşı gelecektir. Yönetim ayrıca, mali kongrede de büyük sıkıntı yaşayacak.''

Başkan Demirören'in kendisine verilen şansları iyi kullanamadığını dile getiren Sinan Vardar, sözlerini şöyle tamamladı:

''Başkanın karşısına bu nedenle aday bile çıkmadı. Ancak kendisi Beşiktaş'ı çok kötü yönetiyor, son transfer rezaletlerini okuyoruz. Başkan beni dinlemedi, yoksa Beşiktaş, Ajax olacaktı. Geçtiğimiz günkü maçta alt yapıdan bir tane oyuncu yoktu. Teknik direktör Mustafa Denizli, tenezzül edip 3. kaleciyi kadroya koyuyor. Batuhan'ı, Emre'yi verdiler, İbrahim Kaş'ı ellerinden kaçırdılar. Bunun gibi yüzlercesini söyleyebilirim. Bugün Beşiktaş alt yapısından yetişen 32 futbolcu liglerde oynuyor. Bunlardan 6'sı banko Beşiktaş'ta oynayacak durumdalar. Ama onlar milyon avrolar verip yabancı alıyorlar, sonra da milyon avrolar ödeyip gönderiyorlar.

1992 yılında başladığım, Metin, Ali, Feyyaz'lardan sonraki 2. alt yapı devrimini de yok ettiler. BEFAM yoluyla tavsiye etiğim; şu anda Galatasaray'da bulunan Mehmet Topal, Barış, Serkan, Trabzonspor'a gelen Giray, Egemen, Fenerbahçe'de oynayan Gökhan Gönül'ü ve Manisasporlu Sezer'i tavsiye etmiştim. Bunlar alınsaydı, hem Beşiktaş Ajax gibi bir takım olmuştu, borç da en az yarıya inmişti.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*