Sınav anında alarm çalarsa...

  • Giriş : 18.06.2006 / 00:00:00

Denizli'de, Vali Vefki Ertür Kız Meslek Lisesi arkasında alarmı çalmaya başlayan araç, polis ve öğrencisi sınavda olan velileri harekete geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Denizli'de, ÖSS için gerekli önlemler alındı. Öğrencilerin dikkatinin dağılmaması için cadde üzerinde bulunan okulların yolları trafiğe kapatıldı. Araç sahiplerinin klakson çalmaması, yüksek sesle müzik dinlememeleri ve düğünlere de ara verilmesi ÖSS için alınan önlemler arasındaydı. Ancak Vali Vefki Ertür Kız Meslek Lisesi arkasına park edilen araç, öğrencilerin dikkatini dağıtmasına yetti. Park halindeyken alarmı çalmaya başlayan ve sesi okula kadar giden araç, sınavda görev yapan polisleri harekete geçirdi. Ayrıca öğrencisi sınavda bulunan bir veli de polislere yardımcı oldu. Aracın yanına giden polis ekipleri, trafikte görevli memurların olay yerine gelerek aracın çekilmesi için telefon açtı. Bu sırada veli, yanında bulunan Tofaş marka arabaya ait anahtarla kapıyı açmaya çalıştı. Kapının açılması sonrasında arabanın ön kısmı açılarak alarm sistemi, polis tarafından devreden çıkarılmaya çalışıldı. Uzun uğraşlar sonucunda sistemi çalıştıran kablo bulundu ve devre dışı bırakıldı.

Alarmı susturmayı başaran polis, "Öğrenciler içeride sınav oluyor, böyle olmaz" diye tepki gösterirken, bir öğrenci velisi de, "İnsanlar bu kadar duyarsız olabilir mi, çocuklar içeride sınav oluyor" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious