Sınav anında topuklu ayakkabı yasağı

  • Giriş : 17.06.2006 / 00:00:00

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Öğrenci Seçme Sınavı'nda (ÖSS) görev yapacak öğretmenleri ses çıkaran ve topuklu ayakkabı giymemeleri konusunda uyardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Emniyet Müdürlükleri sınav süresince nişan, düğün gibi gürültü oluşabilecek etkinlikleri yasaklarken, şoförleri klakson çalmamaları konusunda uyarıyor.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ise ÖSS'de görevlendirilen öğretmenleri 'topuklu ayakkabı giyilmemesi' yönünde uyardı.

İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, sınav saatlerinde özellikle bayan öğretmenlerin ses yapan ayakkabı giymemelerini istedi. Dışardan gelen gürültülerin öğrencilerin motivasyonunun bozulmasında önemli rol oynadığına işaret eden Şahin, içerden gelebilecek dikkat dağıtıcı faktörleri yok etmek için sınav günü giyilecek ayakkabı tercihleri konusunda uyarıda bulunduklarını kaydetti.

Konya'da ÖSS sınavının sorunsuz bir şekilde geçirilebilmesi için belediye ve emniyet güçlerinin gerekli tedbirleri aldığını ifade eden Şahin, sınıflarda oluşabilecek dikkat dağıtıcı etkenler konusunda da milli eğitim müdürlüğü olarak önlem aldıklarını vurguladı.

Şahin, öğrenciler için hayati öneme sahip sınavda görev alacak öğretmenleri, hassas olunmaı gereken noktalar hakkında bilgilendirdiklerini söyledi.

Öğretmenlerin sınavın yapıldığı sınıflarda fazla dolaşmasının dikkat çektiğini anlatan Şahin, "Önceki yıllarda, öğrencilerden bazı şikayetler geldi. Bu nedenle, sınavda görev alan özellikle bayan öğretmenlerimizi, ses yapan topuklu ayakkabı giymemeleri hususunda uyardık. Görevli öğretmenlere aynı hatırlatmayı geçen hafta yapılan Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'nda (OKS) da yapmıştık" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious