Sınav var lütfen klakson çalmayınız

  • Giriş : 15.06.2006 / 00:00:00

İstanbul büyükşehir Belediyesi (İBB) hafta sonu yapılacak Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) için, ”Sınav var lütfen klakson çalmayınız” adlı bir kampanya başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hafta sonu yapılacak ÖSS’de, öğrencilerin konsantrasyonlarının bozulmaması amacıyla İBB bir kampanya başlatarak sürücüleri klakson çalmamaları konusunda uyaracağı öğrenildi. Öğrenci velilerinden gelen ”Sınav sırasında okul çevrelerinde aşırı gürültü yapılıyor ve sürücüler gereksiz klakson çalıyor, çocukların dikkati dağılıyor” yönündeki şikayetleri değerlendiren belediye yetkilileri, bir kampanya başlatarak sürücülerin daha dikkatli olmalarını isteyecek.

”Sınav var lütfen klakson çalmayınız” adlı kampanya ile üst geçitlere, yaya geçitlerine ve okul çevrelerine uyarıcı tabelalar yerleştirilerek vatandaşlar ve sürücüler gürültü konusunda uyarılaracak. Emniyet görevlileri ile İBB ekipleri koordineli çalışarak okul çevrelerinde vatandaşları dikkatli olmaya yönlendirecek. Kampanya, İBB Trafik Şube Müdürlüğü Yol Takip Merkezi tarafından yol bilgilendirme tabelaları, radyolar ve Akomcell’in göndereceği cep telefonu mesajları ile vatandaşlara iletilecek.

Öte yandan emniyet, zabıta ve eğlence yeri sahiplerinin İstanbul’da yaptıkları toplantıda ÖSS öncesinde ve sınav sırasında işletme sahiplerinin daha dikkatli davranmaları ve aşırı gürültü yapmamaları konusunda uyarıldıkları belirtildi.

Sınav günü İETT otobüsleri de adaylar için Kadıköy, Harem Otobüs Terminalı, Bayrampaşa Büyük İstanbul Otogarı, Taksim Meydanı ve Beyazıt Meydanı’ndan İstanbul’un 26 ilçesi ve semt merkezlerine ücretsiz seferler düzenleyeceği açıklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious