Sınavda skandal!

  • Giriş : 26.06.2006 / 00:00:00

Açıköğretim Lisesi sınavında Biyoloji 4 dersinin sorularını kitapçığa koymayı unuttular.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Milli Eğitim Bakanlığı inanılmaz bir sınav skandalına imza attı. Açıköğretim Lisesi öğrencilerinin katıldığı yıl sonu sınavlarında Biyoloji 4 testinin olmadığı ortaya çıktı. Bakanlık yetkilileri, "Baskı sırasında bir hata olmuş" açıklaması yaptı.

Yıl boyunca bu sınavlar için hazırlanan 14 bin kişi ne yapacağını şaşırmış durumda. 7-8 yıl önce de benzer bir durum yaşanmış ve öğrenciler mağdur edilmemek için sorunun yaşandığı dersten 'başarılı' sayılmışlardı.

Lise sınavında skandal

Milli Eğitim Bakanlığı'nca yapılan Açıköğretim Lisesi sınavında testler arasında biyoloji sorularının bulunmadığı ortaya çıktı.

Milli Eğitim Bakanlığı inanılmaz bir sınav skandalına imza attı. Açıköğretim Lisesi öğrencilerinin katıldığı yıl sonu sınavlarında Biyoloji 4 testi yer almadı. Açıköğretim Lisesi öğrencilerinin yıl sonu sınavı hafta sonunda yapıldı. İki gün süren sınavın dün öğle saatlerinde yapılan oturumunda verilen testlerde Biyoloji 4 sorularının olmadığını gördü. Yıl boyunca bu sınavlar için hazırlanan çok sayıda kişi ne yapacağını şaşırırken olayın aileler tarafından şaşkınlıkla karşılandığı haber alınırken veliler de MEB'ye itiraz etmeye hazırlanıyorlar.

KAPALI DEVRE BASILIYOR

Bakanlık yetkilileri ise şu kısa açıklamada bulundu: "Sorular kapalı devre basılıyor. Biz de son anda fark ettik. Yapacak bir şey kalmadı. Sorular basılırken bir hata olmuş. Biyoloji 4 soruları yer almamış. Açıköğretim sınavlarına yaklaşık 230 bin öğrenci giriyor. Ancak bu dersi alan öğrenci sayısı 14 bin. Bu öğrencileri de mağdur etmemek için bir çözüm arıyoruz. Sonuçta bu yapılan tamamen teknik bir hata. Öğrencilerimizin ve ailelerin sabırlı olmalarını bekliyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious