Sinema ve tarih 2 YTL'ye buluşuyor

Sinema ve tarih 2 YTL'ye buluşuyor.14463
  • Giriş : 28.11.2008 / 12:51:00

Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı’nca (TÜRSAK) düzenlenen 11. Uluslararası Sinema Tarih Buluşması’nın biletleri ‘Krize Karşı Kültür Desteği’ sloganıyla bu yıl sadece 2 YTL!...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sinemanın ve seyircilerin, ekonomik krizden olabildiğince az etkilenmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Mars Entertainment Group'un katkılarıyla 19- 25 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek 11. Uluslararası Sinema Tarih Buluşması'nın biletleri 2 YTL'ye indirildi.

Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın danışmanlığında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beyoğlu Belediyesi ve Metro Group'un sponsorluklarıyla 11 yıldır kesintisiz olarak sürdürülen Uluslararası Sinema Tarih Buluşması'nın bu yılki teması, "Tarih Boyunca Mülteciler". İnsanlık tarihi kadar eski ve dünya sinemasında da pek çok filme konu olan mültecilerin, tarihten günümüze uzanan hikâyeleri bu yıl festival izleyicisi ile buluşacak.

Cinebonus Maçka /G-Mall, Alkazar Sineması ve Fransız Kültür Merkezi salonlarında izlenebilecek festival programının ana temasını 'mülteci filmleri' oluştururken, dünyanın dört bir yanından gelen filmlerin yer aldığı geleneksel bölümler de programda yer alacak. Her yıl bütün dünyayı ilgilendiren güncel ve önemli meselelere eğilerek bir felsefe ve bilinç festivali olarak öne çıkan "Uluslararası Sinema Tarih Buluşması", bu yılki tema etrafında gösterilecek filmler ve düzenlenecek panellerle Türkiye'deki mülteciler sorununa da dikkat çekmeyi hedefliyor.

(Sabah)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*