Singapur 2008 takvimine eklendi

  • Giriş : 11.05.2007 / 00:00:00

Singapur, Formula 1 2008 yarış takvimine dahil edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Valencia'nın Formula 1 2008 takvimine dahil edilmesinden bir gün sonra yarış listesine Singapur da eklendi.

Ticaret ve Endüstri Bakanı S. Iswaran, Singapur'un gelecek yıldan itibaren Fomula 1 yarışı düzenleyeceğini ve F1'in patronu Bernie Ecclestone ile beş yıllık anlaşma imzaladıklarını açıkladı.

Iswaran, Singapur GP'si için uygun tarihin 2008'in Eylül veya Ekim ayı olabileceğini, yarışın gece koşulmasının da ihtimal dahilinde bulunduğunu belirtti.

Basın toplantısına telekonferans yöntemiyle katılan Ecclestone, "Singapur, gece yapılacak sokak yarışlarının lideri olacak. Kesinlikle yarışları gece sokakta düzenleme fikri herkesi heyecanlandırdı" diye konuştu.

Singapur'daki grand-prix gece düzenlenirse bu Formula 1 tarihinde bir ilk olacak. Ancak birçok pilot, güvenlik kaygıları yüzünden bu fikre karşı çıkıyor.

17 yarışın yer aldığı Formula 1 takvimine 2008'den itibaren dahil edilen Valencia ve Singapur dışında 2009'da Abu Dhabi, 2010'da Güney Kore de katılacak.

Yarış için 4.1 veya 4.3 kilometre uzunluğunda bir cadde pisti inşa edecek olan Singapur, Formula 1 sayesinde daha çok turist çekmeyi ve uluslararası platformda imajını güçlendirmeyi hedefliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious