Sınıf geçme uygulamasına tepki

Sınıf geçme uygulamasına tepki.14933
  • Giriş : 14.06.2008 / 11:52:00

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Ortaöğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği'nde yapılan değişikliğin ''öğretmenleri devre dışı bıraktığını'' öne sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Koncuk, yaptığı yazılı açıklamada, Ortaöğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikleri hatırlatarak, ''2008-2009 eğitim-öğretim yılı için en büyük kaygılarının bu yönetmelik değişikliği'' olduğunu belirtti.

''Önümüzdeki eğitim-öğretim yılında disiplinsizliklerin daha da artacağını'' iddia eden Koncuk, şunları kaydetti:

''Öğretmen etkisini sıfırlayacak, disiplinsiz davranışları tetikleyecek, öğrencinin öğretmeninin dikkate almamasına neden olacak, eğitimde kalite ve verimi azaltacak olan bu değişiklikle, okullar başıboşluğa itilecektir. Başarılı öğrenci ile başarısız öğrenci arasındaki ayrım ortadan kalkacak, öğrencinin ders çalışması için neden kalmayacaktır. Yönetmelik değişikliği öğretmenleri devre dışı bırakacaktır.''

Milli Eğitim Bakanlığı'nın okulların kapanmasına bir gün kala yaptığı yönetmelik değişikliğiyle ''idareci ve öğretmenleri zor durumda bıraktığını'' da iddia eden Koncuk, ''Bu yönetmelik değişikliği nedeniyle milyonlarca karne çöpe gitmiş ve büyük kaynak israfına neden olunmuştur'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious