Sınıfda kaldıklarını sınıfa gelince öğrendiler!

Sınıfda kaldıklarını sınıfa gelince öğrendiler!.13437
  • Giriş : 22.09.2007 / 10:10:00

Muğla'nın Milas İlçesi'nde 13 öğrenci, okula başladıkları ilk gün, aldıkları kötü bir haber ile şok oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

2006-2007 Eğitim-Öğretim dönemi sonunda üst sınıfa geçtiklerine dair karne alan öğrenciler, yeni eğitim döneminin ilk gününde sınıfta kaldıklarını öğrendi. Öğrenci velilerinin şikayeti üzerine araştırma başlatan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilerin bir üst sınıfa devam edeceğini bildirdi.

Milas İlçesi'ndeki Milas Lisesi'nde, geçen eğitim dönemi sonunda bir üst sınıfa geçtiklerine dair karne alan 13 öğrenci, 2007- 2008 Eğitim- Öğretim döneminin ilk gününde yeni sınıflarında derse girdi. Yoklama kağıtlarında ismi okunmayan öğrenciler, aldıkları kötü haberle sarsıldı. İsmi açıklanmayan bir yetkili “Bir yanlışlık olmuş. Sizler geçen yıl sınıfta kalmışsınız. Bu yıl da lise ikiye devam edeceksiniz'' dedi. Neye uğradıklarını şaşıran öğrenciler, okul çıkışı durumu velilerine bildirdi. Biraraya gelen veliler de çocuklarının haksızlığa uğradığı gerekçesiyle Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikayette bulundu. Bunun üzerine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü konuyla ilgili araştırma başlattı.

BİR ÜST SINIFA DEVAM EDECEKLER

Konu hakkında bilgi sahibi olduğunu ve gerekli çalışmaların yapıldığını belirten Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü Arslan Ersoy, “Milas Lisesi ikinci sınıfında okuyan öğrencilerden 13 kişiye geçen yıl sonunda bir üst sınıfa geçtiklerine dair karne verilmiş. Fakat daha sonra yapılan incelemelerde öğrencilerin sınıfta kaldığı ortaya çıkmış. Bu da öğrencilerimize yeni eğitim öğretim dönemi başında aktarılmış. Öğrencilerimiz mağdur olduklarını belirterek bizlere şikayette bulundu. Konunun araştırılması için soruşturma başlattık'' dedi.

Okul müdürüne talimat verildiğini ve yeniden inceleme yapıldığını dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Arslan Ersoy, öğrencilerin bir üst sınıfa devam edeceğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious