Sınır ötesi bayramlaşma uzatıldı

  • Giriş : 25.10.2006 / 00:00:00

Kilis Valisi Nevzat Turhan, yatılı bayramlaşma için gelen Suriyelilerin, Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan geçiş süresinin bir gün uzatıldığını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kilis Valisi Nevzat Turhan ve Halep Valisi Tamer Al-Hacce, Öncüpınar Sınır Kapısı'nda bir araya gelerek, Suriyelilerin giriş yaptığı alanda incelemelerde bulundu. Kilis Valisi Turhan, yaptığı açıklamada, dost ve kardeş Suriye halkını Kilis'te ağırlamaktan onur duyduklarını söyledi. Kilis ve Halep valilikleri arasında imzalanan protokol kapsamında 48 saatliğine Suriyeli ailelerin Türkiye'deki yakınlarını görmek için Kilis'e geçiş yapabileceklerini ve geçişin dün başladığını anımsatan Nevzat Turhan, Halep Valisi Al-Hacce'nin geçiş süresinin bir gün uzatılması teklifini kabul ettiklerini belirtti. Vali Turhan, şunları kaydetti: ''Suriyeli vatandaşların yatılı bayramlaşma için Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan geçiş süresini bir gün uzattık. Geçişler yarın da sürecek.''

Halep Valisi Tamer Al-Hacce de açıklamasında, Türk vatandaşlarının bayramını kutladı. Geçiş için kayıt yaptıran Suriyeli vatandaşların hepsinin Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan daha rahat giriş yapabilmesi ve yakınlarıyla daha uzun süre kalabilmesi için bayramlaşma süresinin bir gün uzatılmasını istediklerini ifade eden Al-Hacce, tekliflerine olumlu yaklaşıldığı için teşekkür etti. Tamer Al-Hacce, iki ülke halkının yakınlaşması için bayramların çok önemli olduğunu vurgulayarak, ''Vatandaşlarımızı en iyi şekilde ağırlayan ve bir an önce Türkiye'deki akrabalarıyla buluşmalarını sağlayan Kilis Valisi Nevzat Turhan ve diğer yetkililere ülkem ve şahsım adına minnettarım'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious