Sınır ötesi operasyon üç gün içerisinde başlayabilir!

Sınır ötesi operasyon üç gün içerisinde başlayabilir!.11090
  • Giriş : 07.11.2007 / 03:33:00
  • Güncelleme : 07.11.2007 / 00:23:07

Türkiye'nin önümüzdeki 3 gün içerisinde Kandil Dağı'na bombalayacağı Kürt gazetelerine taşındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Son günlerde yoğunlaşan sınır ötesi operasyon tartışmalarıyla birlikte Türkiye'nin ne yapacağı merak konusu olurken, Türkiye'nin önümüzdeki 3 gün içerisinde Kandil Dağı'na yönelik bir hava harekatı yapacağı Kürt gazetelerinde manşetlere taşındı.

PKK İYİ NİYET GÖSTERMİŞ!

PKK, elindeki askerleri iyi niyet göstergesi olarak serbest bırakırken, Türkiye'nin buna karşılık sınır ötesi operasyonda ısrar ettiği belirtiliyor. Son olarak Türkiye'nin PKK kamplarının bulunduğu Kandil Dağı'na yönelik bir hava harekatı hazırlığında olduğu ileri sürüldü.

ABD UÇAKLARI KEŞİF UÇUŞU YAPTI

Bu iddiaları güçlendiren en önemli gelişme ise dün gece yaşandı. dün gece yarısından sabah saatlerine kadar ABD savaş uçağı olduğu belirtilen uçakların Kandil Dağı ve sınır hattı boyunca keşif uçuşları yaptı.

ABD uçaklarının sınırdaki keşif uçuşlarındaki artış Türk Hava Kuvvetleri'nin radarları tarafından izlenirken, PKK'ya bağlı internet sitelerinde de ABD'nin keşif uçuşlarının PKK'nın Haftanin, Metina, Zap, Çemço ve Hakurk kampları üzerinde yoğunlaştığı bilgisi yer aldı. Amerikan Hava Kuvvetleri'ne bağlı keşif uçaklarıyla, insansız uçakların 3 Kasım'dan bu yana Irak'ın Türk sınırına yakın bölgelerde bulunan PKK kampları üzerinde yoğun bir şekilde uçtuğu haber veriliyor.

Uçuşlar, Irak sınırına yakın bölgelerde bulunan Türk Hava Kuvvetleri'ne bağlı hava savunma radarları tarafından da izlenebiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious