Sınır ötesinin meyveleri alınmaya başlandı

Sınır ötesinin meyveleri alınmaya başlandı .22007
  • Giriş : 29.12.2007 / 13:00:00
  • Güncelleme : 29.12.2007 / 13:29:12

Mehmetçiğin K.Irak'taki PKK kamplarına düzenlediği operasyonlar meyvelerini vermeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Savaş uçakları ile vurulan Zap ve Haftanin kamplarında eğitim gören 5 terörist, örgütten kaçarak Musul ve Erbil'deki özel kuvvetlere sığındı.

Sorgularında eyleme katılmadıklarını öne süren teröristler, 'Eve Dönüş Yasası'ndan faydalanmak istedi.

TSK'ının PKK'ya yönelik hava ve kara harekatı örgütteki çözülmeyi hızlandırdı. Kamplar bombalanınca birçok terörist örgütten kaçtı. Örgütün İran'daki uzantısı PJAK aracılığı ile varlığını sürdürme girişimlerine de İran yönetimi geçit vermiyor. Kandil'i bombalayan İran, Türkiye'nin kırmızı bültenle aradığı teröristleri de teslim ediyor. İran geçtiğimiz hafta topraklarında faaliyet yürüten PKK üyesi Mahsun A.'yı Türkiye'ye teslim etti. Hakkari Yüksekova'daki Esendere Hudut Kapısı'nda teslim alınan Mahsun A., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bu arada Kuzey Irak'taki Haftanin ve Zap kamplarında faaliyet yürüten Serhildan kod Emin Murat Uysal (22), Yusuf kod Abdulmenaf Ak (20), Dilçer kod adlı Yusuf Keskin (32), Mazlum kod adlı M.I. (15) ile Doğan kod adlı T.T. (14) isimli teröristler silahlarını bırakarak örgütten kaçtı. Teröristler Kuzey Irak'ta görev yapan Özel Kuvvetler Komutanlığı'na sığındı. Teröristlerden ikisinin yaşlarının 14, 15 olduğu öğrenildi. PKK'ya katılımın sıfır noktasına indirildiğini savunan bir yetkili, örgütün küçük yaştaki çocuklardan medet umar hale geldiğini belirtiyor. Teröristlerden Yusuf Keskin ve Abdulmenaf Ak'ın 2000, Emin Murat Uysal ile M.I.'nın 2007'de, T.T.'nin ise 2006'da PKK'ya katıldığı belirtildi. Türkiye'ye dönük eylemde bulunmadıklarını öne süren teröristler, sınır ötesi operasyonla örgütte çözülmelerin had safhaya yükseldiğini anlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious