Sınıra asker sevkıyatı yapılıyor

Sınıra asker sevkıyatı yapılıyor.11510
  • Giriş : 11.04.2008 / 14:52:00
  • Güncelleme : 11.04.2008 / 15:17:12

Dün gece Şırnak’tan 35, bu sabahta 20 araçlık askeri konvoy sınırın sıfır noktalarındaki birliklere sevkedildi. Konvoyda askeri zırhlı ambulansların da olması dikkat çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şırnak’ta askeri hareketlilik kesintisiz devam ederken, Irak’ın sıfır noktalarındaki birliklere dün geceden itibaren sevkiyat yapılmaya başlandı. Yaklaşık 35 araçtan oluşan konvoy, gece saat 22.00’de Hakkari yönüne hareket etti. Tam teçhizatlı komandoların da bulunduğu konvoyda, mühimmat yüklü konteyner taşıyan araçların ve zırhlı askeri ambulansların da olması dikkat çekti. Panzerlerin ve frekans karıştırıcı ‘jammer’li bir aracın da eşlik ettiği konvoyun geçiş güzergahlarında yoğun güvenlik önlemleri alındı. Mehmetçik, konvoyun geçiş yapacağı keskin virajların bulunduğu yollarda terörist saldırılara karşı sürekli devriye gezdi.

Bu arada batı bölgelerden sınır birliklerine askeri sevkiyat da devam ediyor. Sabahın erken saatlerinde Şırnak’tan Uludere İlçesi kesimine içinde askerlerin bulunduğu 20 araçlık bir konvoy sevkedildi. Konvoyun geçişi sırasında sıkı güvenlik önlemleri alındı.

Güvenlik güçleri, Küpeli dağlarında teröristlere yönelik operasyonlara devam ediyor. Bir grup teröristin tespit edildiği dağlarda, arazi arama tarama faaliyetleri aralıksız sürdürülüyor. Helikopterler bölgede sık sık keşif uçuşları gerçekleştiriyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious