Sınıra Dağ başını duman almış marşıyla gittiler!

Sınıra Dağ başını duman almış marşıyla gittiler!.10781
  • Giriş : 15.11.2007 / 16:01:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 02:34:28

Kuzey Irak’a sıfır noktalarındaki birliklere bu sabah saatlerinde de asker sevkiyatı yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kuzey Irak'a sıfır noktalarındaki birliklere bu sabah saatlerinde de asker sevkiyatı yapıldı. Sivil minibüslerdeki Mehmetçik, kendilerini görüntülemeye çalışan gazetecilere selam verip el salladı. Bazı Mehmetçikler ise Yüksekova şehir merkezinden geçerken 'Dağ başını duman almış' marşını söylerken, bazıları da 'Herşey vatan için' diye bağırması dikkat çekti.

Olası sınır ötesi operasyonuna katılacak Mehmetçikler, Kuzey Irak'a sıfır noktada bulunan Şemdinli ilçesindeki birliklere sevkediliyor. Bu sabah da 13 sivil minibüsle, bölgeye nakledilen sivil ve resmi olan Mehmetçikler, kendilerini görüntülemeye çalışan gazetecilere selam verip el salladı. Bazı Mehmetçikler, Yüksekova kent merkezinden geçerken, 'Dağ başını duman almış' marşını söyledi. Bazıları ise 'Herşey vatan için' diye bağırması dikkat çekti. Kendilerini izleyenlere gülümseyen Mehmetçikler, olası kara harekatın yapılacağı stratejik bölgelere nakledildi. Askeri konvoya frekans karıştırıcı Jammerli bir araçta eşlik etti. Yaklaşık 150 Mehmetçiği taşıyan askeri konvoy yoğun güvenlik önlemleri altında Şemdinli yönüne geçiş yaptı.

Bu arada sıfır noktalarındaki bölgelerde asker taşıyan arazi tipi araçların da yenilendiği belirtildi. Kara harekatı sırasında askerlerin dağlık arazilere, yeni araçlarla daha rahat şekilde ve korunaklı olarak taşınacağı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious