Sınırda 2 günde 12 terörist ele geçirildi

  • Giriş : 29.05.2007 / 20:31:00

PKK yönelik başlattığı geniş kapsamlı operasyonların sonucunda son iki günde 12 terörist ölü ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Batıdan gelen askeri birliklerle terörle daha kapsamlı ve daha çok askerle operasyona çıkan güvenlik güçleri son iki günde 12 teröristi ölü olarak geçirmeyi başardı. Operasyon kapsamında Tunceli'nin Çemişgezek ilçesi Paşaçık köyü kırsalında önceki gün 2 terörist silahlarıyla birlikte ölü olarak ele geçirilirken, Mardin'in Derik ilçesinde de bir terörist yakalandı. Yine Bingöl'ün Karlıova ilçesinde 2 terörist sağ olarak yakalanırken, bugün de Siirt'in Eruh ilçesinde 7 terörist etkisiz hale getirildi.

Şırnak'taki hain mayın saldırısında 7 şehit verilmesinin yankıları sürüyor. Can yakıcı olaydan sonra özellikle sınır bölgesine askeri araç ve mühimmat gönderilirken Diyarbakır, Tunceli, Bingöl ve Siirt'te de geniş çaplı operasyon başlatıldı. Son günlerde teröristlerin ele geçirilmesinde sınırda alınan olağan güvenlik önlemlerinin etkili olduğu belirtiliyor. Sınır Güvenlik Sistemi kapsamında sınıra yerleştirilan radar sistemiyle teröristlerin geçiş güzergahını kontrol altına alan güvenlik güçleri, ayrıca bölgedeki sesleri dinleyerek operasyon birliklerini yönlendiriyor.

Adapazarı, Bolu ve İzmir'den bölgeye gönderilen askeri birlikler ile köy korucularının katılımıyla yapılan geniş çaplı operasyon sonucunda ıÜüSiirt'in Eruh ilçesine bağlı Dağdöşü köyü kırsalında sürdürülen operasyonda çıkan çatışmada 7 terörist ölü ele geçirildi. Bölgede operasyonlar aralıksız devam ederken, güvenlik güçlerinin, teröristlerin Türkiye'ye sızdığı Besta Vadisi'ndeki operasyonları devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious