Sınırda bayramlaşma başvuruları başladı

  • Giriş : 29.11.2006 / 00:00:00

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinden Suriye'deki akrabalarını bayram süresince ziyaret etmek isteyen vatandaşlar için başvuru süresi başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ceylanpınar Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, başvuruların 1 Aralık 2006 tarihinde sona ereceği belirtildi. Şanlıurfa sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşların 31 Aralık 2006 tarihindeki Kurban Bayramı'nda idari mektupla Suriye tarafına geçebileceği kaydedilen açıklamada geçiş işlemleri için gerekli olan belgelerin Ceylanpınar Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğünden temin edilebileceği bildirildi.

Başvuru için, nüfus kayıt örneği (aile tablosu), ikametgah belgesi, her ferdin nüfus cüzdanı fotokopisi, Suriye tarafında ziyaret edilecek her ferdin son 6 ay içinde çekilmiş, arkasına ait olduğu şahsın adı, soyadı yazılı bulunan 2'şer adet renkli vesikalık fotoğrafı gerektiği ifade edildi.

Ziyaret edilecek kişinin açık adresi ile telefonunun yazılı bulunduğu ve ziyarete gidecek her ferdin fotoğrafının yapıştırılmış bulunduğu bilgisayar ortamında yazılmış dilekçeyi yarım kapak dosya ile 1 Aralık 2005 tarihine kadar Ceylanpınar Kaymakamlığı'nca oluşturulan Sınır Ötesi Bayramlaşma Kayıt Kabul Bürosu'na teslim edilmesi gerektiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious