Sınırda bayramlaşma hazırlıkları tamam

  • Giriş : 29.12.2006 / 00:00:00

Kurban Bayramı'nın üçünçü gününde Türkiye ile Suriye arasındaki sınır bayramlaşmasının hazırlıkları tamamlandı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kurban Bayramı'nın üçüncü günü başlayacak geçişler için hazırlıklar tamamlandı. Mardin'in Nusaybin ilçesi sınır kapısından giriş yapacak Suriyeli aileler ile Türkiye tarafındaki yakın akrabalarını ziyaret edecek 5 bin 500'den fazla Suriyeli, Türkiye'deki akrabalarına 24 saat misafir olacak. Bu nedenle karşılıklı hediyeleşmeleri üzerine esnafa da büyük ölçüde katkı sağlayacağı belirtildi.

Nusaybin Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Kurban Bayramı dolayısı ile Türkiye tarafına geçecek Suriyeli vatandaşlarla ilgili hazırlıkların tamamlandığını belirterek, her iki ülke vatandaşlarının dostluk, kardeşlik ve birinci dereceden kan bağı olduğunu söyledi.

Artık tel örgülerin arkasından değil, karşılıklı olarak bir birlerinin evlerine konuk olmak sureti ile bayramlaşmalarına imkan ve olanak sağlandığını ifade eden Emiroğlu, "Komşu Suriye ile olan ilişkilerin daha da güçlenmesi ve bu tür görüşmelerin süreklilik kazanması içinde karşılıklı iyi niyet görüşmelerimiz devam etmektedir.Bunun için sınırda bütün güvenlik tedbirleri alındı." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious