Sınırda geçişler durduruldu

  • Giriş : 15.08.2006 / 00:00:00

Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan kamyon ve TIR geçişleri durduruldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ali Kavak, RODER ve Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) temsilcilerinin de yeralacağı komisyonda Cilvegözü Gümrük Kapısı masaya yatırılacak.

ATSO Başkanı Ali Kavak, inşaatına başlanması nedeniyle ihraç ürünleri taşımacılığına kapanacak olan Cilvegözü Gümrük Kapısı'nda incelemeler yapmak üzere Gümrük Müsteşarlığı tarafından yarın 6 kişilik heyetin geleceğini söyledi.

ATSO Başkanı Ali Kavak, Gümrük Müsteşarlığı'ndan gelecek heyetle ATSO, RODER ve UND Hatay Temsilcilerinin de yer alacağı bir komisyon kurulacağını belirterek, "Hatay Milletvekilimiz Sadullah Ergin'in girişimleriyle Cilvegözü Gümrük Kapısı'na gelecek heyet ile birlikte komisyonumuz bir değerlendirme toplantısı yapacak" dedi.

Komisyonun alacağı karar sonucunda Cilvegözü Gümrük Kapısı'nın ihraç ürünlerine kapanıp kapanmayacağı konusunun karara bağlanacağını belirten Kavak, şöyle devam etti: "Cilvegözü'nde komisyonun yapacağı değerlendirme toplantısının ardından TIR ve Kamyon geçişlerinin trafiğe açılıp açılmayacağı net bir karara bağlanacak. Toplantı sonunda komisyonun alacağı karar doğrultusunda hareket edilecek. Bu anlamda Gümrük Müsteşarlığı'ndan gelecek olan heyet ile birlikte benim başkanlığımda kurulacak ve RODER ve UND Temsilcilerinin de yer alacağı komisyonun yapacağı toplantının olumlu sonuç vermesini ümit ediyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious