Sınırda sıcak gelişmeler!

  • Giriş : 11.04.2007 / 00:00:00

Sınırda bulunan Türk komandoları teroristlerle sıcak temas kuruyor iddiası gündemde.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türk Silahlı Kuvvetleri baharın gelişiyle birlikte bölücü terör örgütüne yönelik geniş kapsamlı bahar operasyonları başladı.
Bir haftadır bölgede yaşanan sıçak çatışmalar devam ederken, çatışmanın yaşandığı bölgeye çok sayıda helikopter sevk ediliyor. Sabah saatlerinden itibaren Diyarbakır'dan kalkan helikopterler Mardin üzerinden geçerek, Şırnak bölgesinde bulunan Gabar ve Cudi dağlarında mevzilenen teröristleri bombalıyor.

Ocak ayından itibaren bölgeye sevk edilen komandoların özellikle Kuzey Irak'a yakın bölgedeki Kandil Dağı'nda bulunan teröristlerin Türkiye'ye sızma hareketini önlemek için harekete geçtiği bildirildi.

Sınırda 3 aydan beri bekletilen komandolar, son bir hafta içinde bölgede yaşanan çatışmaların ardından harekete geçti.

Komandolar Gabar, Cudi , Bakok ve Cehennem deresinde terörist avı başlattı. Türkiye'nin çeşitli bölgelerden çok sayıda seçkin komando birlikleri bölgeye sevk ediliyor.

Kuzey Irak'ta bulunan Kandil Dağı'nda mevzilenen yaklaşık 3 bin dolayında terör örgütüne mensup teröristlerin Türkiye'de eylem yapmak için sınırda sızma girişimleri ihbarı alan Türk silahlı Kuvvetleri Mardin, Diyarbakır, Şırnak, Siirt, Hakkari, Batman illerinde bulunan askeri birliklerini harekete geçirdi.

Öte yandan Türk Silahlı Kuvvetlerin olası bir Küzey Irak operasyonu için sınıra yakın olan birliklerini alarma geçirdi. Şırnak, Cizre ve Silopi'de bulunan birliklerde yoğun bir hareketlilik gözlendiği belirtildi.

Sınırda bulunan yaklaşık 50 bin askerin hazır kıta bekletildiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious