Sınırlı kredi kartı geliyor

  • Giriş : 12.08.2006 / 00:00:00

Yapı Kredi, harcamada kendine güvenmeyen, gelirini belgeleyemeyen kişiler için kredi kartı geliştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yapı ve Kredi Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nazan Somer, dün bir basın toplantısı düzenleyerek, "Kontrollü Worldcard" ürününü tanıttı.

Burada bir konuşma yapan Somer, bugün 6 milyona ulaşan Worldcard ile ciro bazında pazarın yüzde 27.7’sine hakim olduklarını hatırlatarak, bu pazarı yeni ürünlerle daha da büyütme istediklerini söyledi. Yeni ürünü de bu kapsamda değerlendiren Somer, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu kart harcamasında fazla açılmaktan korkan, temkinli tüketicilere hitap edecek.

Ayrıca, düzenli gelirini belgeleyemeyen; ev kadını, üniversite öğrencisi, küçük esnaf gibi kesimler de Worldcard’ın sağladığı avantajlardan yararlanabilecek. Yine emekliler için de iyi bir ürün. Bu kartı almak için en az 750 en çok 15 bin YTL’lik ve 1 yıllık mevduat hesabı açılması gerekiyor. Kart limiti mevduat hesabı miktarıyla sınırlı. Bu yeni ürünle, 6 ay içinde 250 bin kart ve 75 milyon YTL ciroya ulaşmayı hedefliyoruz."

KARTZEDELER: Yeni kartla ilgili soruları da yanıtlayan Somer, bir dönem kartzede olarak anılan ve bugün kredi kartı alma konusunda sorun yaşayan kişilerin de bu ürüne başvurabileceklerini söyledi. Somer, yine bir soru üzerine bu kredi kartını alan kişilerin, kart ödeme konusunda sıkıntıya düşmeleri halinde mevduatın bozulmasını baştan taahhüt ettiklerini, mevduat hesabının bir anlamda teminat olarak değerlendirilebileceğini anlattı.

"Kart sahibi vadeli hesabı üzerinden faiz geliri de elde edecek. Arkasında ürün yapısı olan bu tür bir kart, sanıyorum dünyada yok" diyen Somer, tüketicilerden gelen taleplerle bu işe yöneldiklerini söyledi. Somer, "Hatta 30 bin YTL limitli bu tür kart vermemizi isteyen bile oldu" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious